Nowoczesny system do obróbki soczewek okularowych marki Briot

Pierwszy bezszablonowy automat szlifierski marki Briot został zaprezentowany na rynku europejskim 1986 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło, pojawiły się nowe materiały soczewek, nowe typy opraw okularowych, nowe technologie zakresie budowy maszyn.

Aktualnie Briot posiada swojej ofercie wiele ciekawych bezszablonowych maszyn szlifierskich. Ostatnim modelem zaprezentowanym przez producenta jest zestaw szlifierski Briot Couture, który składa się maszyny szlifierskiej skanocentroskopu. Wyjątkowość tego zestawu polega na wizualizacji 3D skanowanej oprawy okularowej oraz możliwości zasymulowania na ekranie centroskopu ułożenia soczewki oprawie okularowej uwzględnieniem krzywizny oprawy oraz krzywizny soczewki. Wbudowany algorytm proponuje operatorowi optymalne ułożenie soczewki do oprawy, okularowych pozwala z kolei na skanowanie krzywizny tarczy do bazy 12.

Automat szlifierski jest przygotowany do obróbki wszystkich aktualnie oferowanych rodzajów soczewek, został także wyposażony w moduł do szlifowania bardzo trudnych kształtów oraz wykonywania soczewek do
opraw przeciwsłonecznych o dużych krzywiznach bazowych. Nie lada osiągnięciem jest automatyczne dopasowanie wysokości fasety do grubości ramki tarczy okularowej. Zestaw szlifierski Briot Couture jest bardzo
precyzyjnym i niezwykle efektywnym urządzeniem w codziennej pracy optyka.

Przedstawicielem marki Briot jest firma JKOPTITECH, która z powodzeniem od ponad 5 lat prowadzi dystrybucję urządzeń oraz serwis maszyn.

Zapraszamy do współpracy

jkoptitech@gmail.com

607 830 324

https://jkoptitech.pl

 

 

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów
2,561
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.