Hoya Miyosmart

HOYA Vision Care przedstawia wyniki 3-letniego badania oceny skuteczności soczewek MiYOSMART w spowolnieniu progresji krótkowzroczności u dzieci. Wyniki badania wskazują na wysoką skuteczność soczewek MiYOSMART w spowolnieniu progresji krótkowzroczności u dzieci w 3-letnim okresie użytkowania.

Firma HOYA Vision Care, partner specjalistów ochrony wzroku i niekwestionowany lider innowacji technologii optycznych, opublikowała wyniki 3-letniego badania klinicznego, którego celem była ocena skuteczności działania soczewek MiYOSMART w spowolnieniu progresji krótkowzroczności u dzieci, w oparciu o objętą patentem technologię rozogniskowania wielosegmentowego DIMS (Defocus Incorporated Multiple Segments). Badanie, opublikowane w marcu 2021 r. w czasopiśmie „British Journal of Ophthalmology”, zostało przeprowadzone w Center for Myopia Research – HongKong Polytechnic University i było kontynuacją 2-letnich badań, które wcześniej udowodniły wysoką skuteczność soczewek MiYOSMART w spowolnieniu krótkowzroczności średnio o 60% u dzieci w wieku 8-13 lat.

W trzyletnich badaniach wzięło udział 120 dzieci z Azji. Uczestnicy badania zostali podzieleni na dwie grupy: w pierwszej 65 dzieci, które przez 3 lata użytkowały soczewki MiYOSMART, oraz w drugiej 55 dzieci, które, po dwóch latach HOYA MIYOSMART HOYA Vision Care przedstawia wyniki 3-letniego badania oceny skuteczności soczewek MiYOSMART w spowolnieniu progresji krótkowzroczności u dzieci. Wyniki badania wskazują na wysoką skuteczność soczewek MiYOSMART w spowolnieniu progresji krótkowzroczności u dzieci w 3-letnim okresie użytkowania. 41 strefa eksperta użytkowania soczewek jednoogniskowych, w trzecim roku badania przeszły na korekcję soczewkami MiYOSMART.

Po zakończeniu badania porównano wyniki progresji krótkowzroczności w dwóch grupach. W grupie pierwszej odnotowano stałe, nieprzerwane spowolnienie progresji krótkowzroczności przez okres 3 lat, z kolei w grupie drugiej zaobserwowano nagłe spowolnienie krótkowzroczności w końcowych miesiącach badania, kiedy dzieci przeszły z korekcji standardowymi soczewkami jednoogniskowymi na korekcję MiYOSMART. „Wyniki badania są bardzo pozytywne i jednoznacznie wskazują na skuteczne działanie soczewek MiYOSMART w spowolnieniu progresji krótkowzroczności u dzieci.

Szczególną uwagę warto zwrócić na nagłe spowolnienie progresji krótkowzroczności w wyniku zaprzestania korekcji soczewkami jednoogniskowymi i wprowadzenia terapii soczewkami MiYOSMART” – mówi Griff Altmann, Chief Technology Officer w HOYA Vision Care.„Ponieważ krótkowzroczność wśród dzieci jest niepokojąco rosnącym zjawiskiem na całym świecie, HOYA Vision Care jest dumna z bycia liderem w kwestii bezpiecznego, prostego i skutecznego sposobu kontroli tego narastającego problemu”.

Wprowadzona na niektóre rynki w 2018 roku soczewka MiYOSMART została stworzona we współpracy z HongKong Polytechnic University. W kwietniu 2018 otrzymała nagrody: Grand Prize, Grand Award i Gold Medal na 46. edycji Międzynarodowej Wystawy Wynalazków, w Genewie, a w październiku 2020 r. została nagrodzona medalem SILMO d’Or w kategorii Wzrok podczas Targów Optycznych Silmo w Paryżu. W Polsce soczewki MiYOSMART będą dostępne w sprzedaży w październiku 2021 r.

DISCLAIMER: Soczewka MiYOSMART nie została zatwierdzona do postępowania w krótkowzroczności we wszystkich krajach, w tym USA, i nie jest obecnie dostępna w sprzedaży we wszystkich krajach, w tym także w USA.

Przypisy:
1. 1Lam CSY, Tang WC, Tse DY, Lee RPK, Chun RKM, Hasegawa K, Qi H, Hatanaka T, To CH. Soczewki okularowe Defocus Incorporated Multiple Segments (DIMS) spowalniają progresję krótkowzroczności: 2-letnie randomizowane badanie kliniczne. British Journal of Ophthalmology. Opublikowane online po raz pierwszy: 29 maja 2019 r. Doi: 10.1136 / bjophthalmol-2018-313739.

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów
2,445
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.