BioLINE – pierwsze na Polskim rynku soczewki okularowe z biokomponentów pochodzenia roślinnego

Dbanie o dobro środowiska naturalnego jest obowiązkiem każdego mieszkańca naszej planety.

W American Lens Poland traktujemy to bardzo poważnie i dlatego, jako pierwsza firma na rynku polskim, wprowadziliśmy soczewki okularowe pochodzenia naturalnego BioLINE. To przełomowe rozwiązanie w światowej optyce jest dostępne od lutego 2024 r. w ofercie wybranych salonów optycznych w Polsce. Wszyscy optycy, którzy zdecydują się dołączyć soczewki BioLINE do swojej oferty, zostaną nagrodzeni Międzynarodowym Certyfikatem BioOPTYKA oraz wyróżnieni na ogólnokrajowym BioLOKALIZATORZE ekologicznych salonów optycznych w Polsce. Szkła BioLINE, zawierające do 90% biomasy, wykorzystują materiały bazujące na roślinach. Badania LCA (Life Cycle Assessment) wykazują, że produkcja szkieł okularowych BioLINE – w porównaniu do ich odpowiedników ropopochodnych – prowadzi do redukcji emisji gazów cieplarnianych nawet
o 14% (w indeksie 1.74), redukcji zużycia wody o 25% i energii o 35%, a dodatkowo gwarantuje znaczną redukcję ilości odpadów z tworzyw sztucznych. Szkła BioLINE posiadają takie same parametry jakościowe i wytrzymałościowe jak tradycyjne soczewki okularowe.

Jesteśmy przekonani, że szacunek dla natury jest niezbędny, aby pozostawić przyszłym pokoleniom czystą i wolną od zanieczyszczeń planetę. Dlatego nasza firma tak mocno wierzy w ten produkt i promuje odpowiedzialne korzystanie z zasobów, które oferuje nam Ziemia.

Dodatkowe informacje o soczewkach BioLINE są dostępne na stronie www.americanlens.pl.

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów
2,558
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.