Z inspiracji marką

Truizmem jest stwierdzenie, że okulary odpowiadają za pierwsze wrażenie. Mogą być świetnie dopasowane do twarzy, najwyższej jakości, ale wielu użytkowników oczekuje jeszcze znaczków czy innych atrybutów, które mniej lub bardziej dyskretnie sygnalizują styl właściciela.

 

Stanowią często przedmioty pożądania, są bowiem nie tylko pięknie wykonane, ale też rzadko jest możliwość spotkania kogoś w takiej samej oprawie. A przecież oryginalny styl to podstawa. Wielu producentów odzieży, zegarków, zabawek, biżuterii, a nawet samochodów wytwarza również okulary.

Liczy się logo

Producenci innych niż okulary towarów, które postanowiły rozszerzyć portfolio właśnie o oprawy, swoimi innowacjami technicznymi doskonale łączą funkcjonalność i czysty design okularów. Do produkcji tych okularów wykorzystuje się wysokiej jakości materiały, które w połączeniu z tradycją, precyzyjnym wykonaniem detali przynoszą w każdej kolekcji stylowe, klasyczne jak i nowoczesne okulary, będące perfekcyjnym połączeniem luksusu i technologii. Charakteryzuje je ponadczasowe, niestandardowe i minimalistyczne wzornictwo. Soczewki okularów przeciwsłonecznych są wykonywane z poliwęglanu, dzięki czemu są odporne na zarysowania. Oczywiście zapewniają także pełną ochronę przed promieniami UV.

Włókno węglowe i 18-karatowe złoto

Wyrafinowana elegancja, niepowtarzalność, ręczna produkcja i podążanie za najgorętszymi trendami często są synonimem takich okularów. Oczywiście produkowane są z zastosowaniem najnowszych technologii i z zachowaniem najwyższej jakości.
Okulary zaprojektowane dla najdroższych marek są równie ekskluzywne, jak firmowane przez nią auta. Spośród najwyższej jakości surowców użytych do produkcji oprawek można wymienić drewno, skórę, naturalny róg bawoli, tytan, włókna węglowe, a także 18-karatowe złoto w odmianie białej, żółtej i jasnoróżowej.
Efektem współpracy producentów samochodów z najwyższej półki z producentami okularów są luksusowe kolekcje okularów wyróżniające się doskonałym wykonaniem, z najdroższych materiałów, wykorzystywanych przy produkcji aut. Wymieńmy choćby drewniane, skórzane, a nawet złote wykończenia, najwyższej klasy soczewki. Firmy oferują też możliwość wykonania okularów na indywidualne zamówienie, personalizowanych pod gust konkretnego klienta.

Ze świata haute couture

Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne marek modowych to jeden z tych dodatków, które od lat wzbudzają pożądanie wśród wielbicielek luksusowych gadżetów. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Często mają grawerowany lub tłoczony znak firmowy na zauszniku. Okulary niektórych kultowych marek modowych stały się nieodłącznym elementem garderoby wielu gwiazd i celebrytów. Okulary spełniają oczekiwania nawet najwybredniejszych użytkowników. Wysoka jakość wykonania i użytych materiałów, a także rzadko spotykana precyzja i elegancja to cechy, dla których klienci wybierają okulary firmowane logiem producenta luksusowej odzieży czy perfum. Nie bez znaczenia jest też uniwersalność i ponadczasowość.

Okulary z bajki

Dla dzieci z wadami wzroku okulary stają się nieodłącznym dodatkiem często na wiele lat. Dzieci często nie rozumieją powodów, dla których powinny nosić okulary. Mogą przekonać się do ich noszenia dopiero, gdy zauważą różnicę w widzeniu po założeniu okularów. Rodzice mają na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania okularów przez ich dziecko, ale dla małego okularnika najbardziej liczy się wygląd okularów. Dziś dzieci mogą nosić kolorowe i modnie zdobione oprawki. Bo właśnie wzory kojarzące się z ulubionymi postaciami z bajek pomagają zachęcić dziecko do noszenia okularów.

Dostępne na rynku kolekcje dziecięcych opraw inspirowanych bajkami spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa oraz najwyższe wymagania estetyczne. Produkowane są z najlepszych materiałów, które sprawdzają się w użytkowaniu przez najmłodszych okularników, m.in. z tytanu, stali nierdzewnej oraz elastycznego tworzywa. Producenci wytwarzający okulary dla najmłodszych dbają o to, by były antyalergiczne, trwałe i zapewniały wygodę noszenia.
Aby przekonać małą księżniczkę do noszenia okularów, można zafundować jej okulary w kolorach jej ulubionych lalek, zdobione nieodłącznymi atrybutami małych modniś.

 

Tekst: Anna Leńska

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,321
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.