W trosce o szkła okularowe

Nowoczesne płyny do czyszczenia soczewek okularowych pozwalają nie tylko na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa noszenia okularów, ale także na wydłużenie czasu ich użytkowania.

Najnowsze osiągnięcia techniki w tym zakresie sprawiają także, że stale zwiększa się ilość funkcji, jakie mogą pełnić dostępne na rynku płyny i żele.

Włączanie tego typu akcesoriów do oferty salonu optycznego staje się szczególnie ważne w dzisiejszych, zdominowanych przez nowoczesne technologie czasach, kiedy to klienci dzięki Internetowi mają stały dostęp do informacji i regularnie otrzymują reklamy oferujące im produkty dedykowane ich indywidualnym potrzebom. W obliczu wszechobecnego trendu polegającego na personalizacji usług wystrój sklepu detalicznego, do jakich zaliczyć należy także salon optyczny, jest ważniejszy niż kiedykolwiek. Na jego atrakcyjny charakter składa się wiele elementów, od reklamy po jego układ, oświetlenie i wyposażenie. Specyfika pracy zakładu optycznego, wymagająca zwykle od klienta oczekiwania na realizację usługi sprawia, że dużego znaczenia nabiera atrakcyjne wnętrze oraz szeroki wybór akcesoriów, które pozwalają na wypełnienie czasu, którego optyk potrzebuje na wykonanie swojego zadania. Jednym z najważniejszych akcesoriów każdego posiadacza okularów jest miękka ściereczka oraz odpowiedni płyn, żel bądź wosk do czyszczenia okularów.

Szerokie zastosowanie

Im większy wybór specjalistycznych płynów do czyszczenia soczewek okularowych zgromadzimy w ofercie salonu, tym większa szansa, iż klient znajdzie wśród nich ten, który odpowiada jego potrzebom. Obecnie na rynku dostępne są nie tylko płyny pozwalające na uzyskanie efektu anti-fog, zapobiegające pozostawianiu smug czy działające antystatycznie, ale także takie, które ograniczają przyciąganie kurzów i zabrudzeń do powierzchni soczewki, tworząc na jej powierzchni mikrowarstwę ochronną. Współcześnie stosowane technologie płynów umożliwiają również dopasowanie ich do określonego typu soczewek (np. z poliwęglanu). Ofertę salonu w zakresie płynów do czyszczenia warto tworzyć, uwzględniając również potrzeby osób, które cierpią na alergię i które mają wrażliwą skórę. Wiele płynów dzięki właściwościom dezynfekującym pozwala na uniknięcie podrażnień wynikających z noszenia okularów (głównie w miejscu styku skóry z noskami i zausznikami). Wybierając dla klienta odpowiedni płyn do czyszczenia soczewek okularowych, warto także zwrócić uwagę na interakcję jego składników z powłoką antyrefleksyjna, w którą wyposażone są niektóre modele okularów.

Nie tylko do okularów korekcyjnych

Producenci płynów do czyszczenia soczewek okularowych oferują także produkty dedykowane osobom uprawiającym sporty – dostępne są specjalne płyny przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń z masek do nurkowania, gogli narciarskich, okularów sportowych do paintballa oraz tych do pływania. Produkty te powstały z założeniem, że podstawowym problemem, z jakim borykają się osoby noszące tego typu okulary, jest brak cyrkulacji powietrza powodujący szybkie parowanie powierzchni tychże. Dlatego jedną z podstawowych funkcji płynów do tego typu soczewek jest zabezpieczenie ich przed parowaniem w czasie użytkowania. Ciekawym urozmaiceniem oferty płynów do soczewek okularowych może być wprowadzenie do asortymentu produktów służących do czyszczenia i ochrony przed parowaniem wszystkich urządzeń optycznych używanych w myślistwie, takich, jak: lornetki, dalmierze, celowniki optyczne, monokulary czy kolimatory.
Choć współczesne powłoki na soczewkach ułatwiają utrzymanie ich w czystości, żaden użytkownik okularów nie uniknie ich czyszczenia. Warto uświadamiać klientów, iż regularne przecieranie wszelkiego rodzaju soczewek okularowych przypadkowymi materiałami, takimi jak tworzywa sztuczne (np. ubrania) czy chusteczki, ze względu na ich twardość, może skutkować powstawaniem rys na soczewkach i znacząco skracać ich czas użytkowania, dlatego niezbędne jest korzystanie z profesjonalnych rozwiązań w postaci płynów, żeli bądź wosków do czyszczenia.

 

Tekst: Beata Pałac

Fot. Dystrybucja: OPTYKON hurtownia optyczna

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,336
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.