VARIOVID VOLTERRA®

Soczewki progresywne VARIOVID® VOLTERRA rewolucjonizują komfort widzenia prezbiopów.

PRIME VISIO Polska Sp. z o.o. Dział Leica Eyecare Poland wprowadza na polski rynek rewolucyjne soczewki progresywne VARIOVID® VOLTERRA.

Wszystkie, nawet najbardziej zaawansowane, soczewki progresywne dostępne na rynku projektowane i produkowane są w oparciu o prawo Minkwitza, zakładające między innymi, że wzrost wartości dodatku oraz skrócenie długości kanału progresywnego prowadzi do zwiększenia aberracji wzdłuż kanału progresji. Dotychczasowe udoskonalanie przez różne firmy technik niwelacji niechcianych aberracji poprawia nieznacznie komfort klientów, ale nie wprowadza rewolucji.

W soczewkach progresywnych VARIOVID® VOLTERRA Leica Eyecare zastosowała zupełnie nowe, rewolucyjne podejście do wyliczania i produkcji soczewek progresywnych.

Opatentowana i stosowana tylko przez Leica Eyecare przełomowa i rewolucyjna technologia EO-Tech®, która po raz pierwszy na świecie wykorzystuje w optyce matematyczne ciągi Volterra, umożliwia redukcję aberracji optycznych wzdłuż kanału progresji od 50 do 65%. Właśnie ta technologia zastosowana jest w soczewkach VARIOVID® VOLTERRA.

VARIOVID® VOLTERRA to najbardziej zaawansowane soczewki progresywne na rynku optycznym nagrodzone na ostatnich targach SILMO 2019 prestiżową nagrodą SILMO d’Or.
Zapewniają one prezbiopom widzenie na każdą odległość i komfort widzenia taki jak w soczewkach jednoogniskowych.

Soczewki dostępne są w wersji indywidualnej VARIOVID® VOLTERRA Continuum i uśrednionej VARIOVID® VOLTERRA – bez podawania indywidualnych parametrów.

Szczegóły: PRIME VISIO Polska Sp. z o.o. Dział Leica Eyecare Poland.

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,322
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.