VARILUX XR soczewka progresywna adaptująca się do ruchów oczu

Współczesny świat w dużym stopniu wpłynął na zmianę wymagań wzrokowych prezbiopów. Nasz system wzrokowy jest nieustanie konfrontowany z nadmiarem informacji, w szczególności w ostatnich 20 latach, kiedy nastąpiła prawdziwa eksplozja mobilnych urządzeń cyfrowych.

Ta ewolucja stanowi wyzwanie zarówno dla możliwości wzrokowych, jak i dla koncentracji. W tym bardzo złożonym środowisku wizualnym musimy radzić sobie już nie tylko z widzeniem do dali lub bliży, ale także na różne odległości i pod różnymi kątami patrzenia do bliży.

Katarzyna Prycik

optyczka biomedyczna, optometrystka, absolwentka Politechniki Wrocławskiej  Education Manager EssilorLuxottica

branży optycznej działa od ponad 15 lat. Pracę salonie optycznym zna każdej strony: jako wykonująca badanie gabinecie optometrycznym, jako sprzedawca podczas pracy klientem oraz jako wykonująca okulary pracowni. Przez wiele lat pracowała jako doradca handlowy firmie Essilor Polonia, wspierając gabinety optyczne, ale to szkolenia są jej prawdziwą pasją przynoszącą satysfakcję wykonywanej pracy.

Zmiany te dotyczą: obecności urządzeń cyfrowych, korzystania rożnego typu materiałów wizualnych związanej nimi konieczności szybkiego przenoszenia wzroku, także wszechobecnej wielozadaniowości, która towarzyszy nam także ruchu. Chęć nadążenia za ciągle zmieniający się światem obserwowania go sposób wyraźny ostry sprawia, że nasze oczy muszą wykonywać ok. 100 000 ruchów dziennie.

Dlatego tak ważne jest, aby dzisiejsze soczewki progresywne nadążały za tymi zmianami zapewniały prezbiopom szybką naturalną adaptację oraz optymalne widzenie obuoczne tym złożonym środowisku 3D.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom prezbiopów, po wieloletnich badaniach testach, EssilorLuxottica prezentuje nową generację soczewek Varilux XR seriesTM (rys. 1). To rozwiązanie jest ogromnym krokiem przyszłość. Soczewki Varilux XR seriesTM to efekt analizy potrzeb prezbiopów, fizjologii ich oczu, ale przede wszystkim widzenia obuocznego profilu zachowań wzrokowych1 dla każdej pojedynczej korekcji. To pierwsze rozwiązanie, które dopasowuje się do naturalnych ruchów oczu użytkowników2 zapewnia natychmiastową ostrość nawet ruchu3, opracowane wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Całość do przeczytania w magazynie Optyk Polski https://feniksmedia.pl/publikacje/Optyk_Polski/77/10/

 

 

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów
2,576
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.