Trendy okularowe na jesień-zimę 2016

Tak zwane kocie oko, aviatorki, oprawki oversized, lenonki, czyli wszystko to, co było modne w ciągu ostatnich kilku lat, będzie cieszyło się zainteresowaniem klientów jesienią i zimą.


Różnorodność panuje nie tylko w kształtach oprawek, ale i ich kolorach.

Klienci powinni być zadowoleni z panujących w tym sezonie trendów. Projektanci na wybiegach postawili na dużą dowolność w wyborze kształtów oprawek. Z ich zapowiedzi wynika, że modne będzie wszystko to, co zyskiwało sukcesywnie na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Na topie będą zarówno oprawki w kształcie kociego oka, lenonki, jak i aviatorki – wszystkie w nowej, odświeżonej formie. Pojawią się również oprawki, które mają od zewnątrz przyklejony materiał, w tym jeans, a od wewnątrz tworzywo – ze względu na wygodę i łatwość utrzymywania okularów w czystości.

Kocie oko

Jednym z najmodniejszych kształtów oprawek, jeśli chodzi o okulary korekcyjne, będzie tzw. kocie oko. Kształt znany nam już z poprzednich sezonów zdominował wybiegi, zapowiadające trendy na jesień i zimę. Nowością są kocie oprawki w łączonych kolorach, a najlepiej cieniowanych. Tuż za nimi, pod względem częstotliwości, uplasowały się okulary o prostokątnym kształcie, wzorowane na wayfarerach. Warto dodać, że jesienią i zimą urosną one do rozmiaru XXL. Odświeżone wayfarery będą najmodniejsze we wzorze w panterkę bądź w brązach i odcieniach rudego.

Przemycone trendy

Do okularów korekcyjnych został przemycony trend z okularów przeciwsłonecznych. Mowa o popularnych aviatorkach. Wyposażone w szkła korekcyjne, zyskują nowego charakteru. Złote oprawki, wyglądające jak zaprojektowane z drucików, nadają nowoczesnego looku. Innym trendem, także znanym nam z okularów przeciwsłonecznych, są lenonki. Te jednak, najchętniej prezentowane na wybiegach w kolorach pudrowych, opakowane będą w tym sezonie w grubą, wyrazistą oprawkę. Jednym z najciekawszych modelów wśród okularów korekcyjnych, zaprezentowanych na wybiegach, były oprawki przypominające okulary ochronne. Duże, zasłaniające nawet połowę twarzy klientów należy raczej zostawić wybiegom. Rzadko lub niemal wcale nie będą widoczne na ulicach. Ten odważny trend być może przyjmie się za kilka lat.

Kolorystyczny zawrót głowy

Jeśli chodzi o kolory, to wśród jesienno-zimowych barw dominują brązy. Dużym powodzeniem powinny cieszyć się oprawki w stylu panterki. Modne będą także ostre kolory np. czerwień, ale też oprawki przezroczyste czy w kolorze pudrowym: różu, szarości czy odcieniach niebieskiego. Nie bójmy się tych letnich kolorów proponować o tej porze roku. Klienci na pewno nie zostaną posądzeni o ignorowanie trendów. Klientów niezdecydowanych na jedną barwę można zainteresować oprawkami różnokolorowymi. Biel łączona z czernią, niebieski z elementami koloru czarnego, róż z fioletem. To wszystko będzie na topie. Modne będą także oprawki barwione gradalnie tzw. ombre. Odważnych klientów warto zainteresować natomiast ozdobnymi oprawkami korekcyjnymi. Projektanci zaproponowali oprawki brokatowe, z elementami kryształków, ociekające ozdobami. Dużym zaskoczeniem na wybiegach było pojawienie się okularów korekcyjnych rodem z szaf naszych babć. Co ciekawe projektanci zaproponowali noszenie do nich łańcuszków. Warto zaopatrzyć się w ich szeroką gamę kolorystyczną. Powinny cieszyć się dużym powodzeniem.

Ochrona przed słońcem

Nie można nie wspomnieć o okularach przeciwsłonecznych. Jeśli pogoda rozpieści, klienci jesienią i zimą będą chętnie zaglądać do salonu w poszukiwaniu ochrony przed słońcem. Warto na taką ewentualność się przygotować. Panie w tym sezonie będą usatysfakcjonowane bardzo ozdobnymi modelami. Jeśli okulary traktują jak biżuterię, mogą być zainteresowane oprawkami ozdobionymi brokatem, kryształkami czy elementami złota. Te jesienią i zimą będą najmodniejsze. Pamiętajmy jednak, że trendy to jedno, najważniejsze, by okulary trafiały w gusta klientów. Dajmy im dojść do głosu przy wyborze swojej wymarzonej pary.

Justyna Sobolak

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,280
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów, najnowsze trendy, sprzęt, teksty ekspertów, relacje z wydarzeń branżowych