Święto Patrona Optyków Polskich Św. Hieronim 2019

Tegoroczne obchody Święta Patrona Optyków Polskich – Św. Hieronima, odbyły się w dniach 13–15 września w niezwykle malowniczych jesienią Bieszczadach.

Program naszego optycznego święta składał się z licznych atrakcji. W miejscowości Majdan wybraliśmy się na przejażdżkę Bieszczadzką Kolejką Leśną, a następnie autokarem udaliśmy się do Rewity Soliny – ośrodka wczasowego Jeziorze Solińskim, gdzie wieczorem odbyło się wspólne grilowanie.

W sobotę rano w Bóbrce uczestniczyliśmy w mszy świętej w intencji optyków oraz rzemieślników, a następnie ruszyliśmy z Uherec Mineralnych na przejażdżkę Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi. Po powrocie, w hotelu odbyła się wystawa optyczna.

Część oficjalną i bankiet rozpoczęło przywitanie Gości przez Starszego Małopolskiego Cechu Optyków, Prezesa Zarządu Mariana Wójcika i Członków Zarządu.

Związek Rzemiosła Polskiego, na wniosek Zarządu Małopolskiego Cechu Optyków, przyznał rzemieślnicze wyróżnienia optyczne, które podczas imprezy wręczył Prezes Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej Jan Witkowski. Platynowe Medale im. Jana Kilińskiego otrzymali Roman Brożek i Stanisław Mężyk. Złotym Medalem im. Jana Klińskiego wyróżniony został Jerzy Dobrowolski. Wiceprezes MIRiP Grzegorz Mielnicki uhonorował Zofię Gołąb oraz Elżbietę Rak Srebrną Odznaką za Zasługi dla Rzemiosła, przyznaną przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości na wniosek Zarządu Małopolskiego Cechu Optyków.

Po części oficjalnej miała miejsce tradycyjna charytatywna licytacja fantów przekazanych przez firmy optyczne oraz osoby prywatne. W niedzielę rano odbył się rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, a po południu każdy miał czas na relaks. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.


Wycieczka Małopolskiego Cechu Optyków

Australia, Nowa Zelandia (Chiny lub Filipiny z Tajlandią)

Serdecznie zapraszamy na kolejny wyjazd integracyjny z Małopolski Cechem Optyków. Tym razem odwiedzimy Australię, Nową Zelandię oraz Chiny lub Filipiny z Tajlandią. Wycieczkę odbędzie się w lutym 2020 roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej integracji. Szczegółowe informacje dostępne w biurze Cechu (12) 421-90-77.

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,321
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.