Sukces największego wydarzenia branży optycznej w Polsce

Interesujące wykłady, wielu wystawców, forum dyskusyjne optyków, atrakcyjny program artystyczny, relaks i wypoczynek. To wszystko było udziałem uczestników XI Ogólnopolskiego Kongresu Optyków KRIO i towarzyszącej mu wystawy optycznej Optyka 2015.

Od 19 do 22 listopada 2015 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbywało się największe wydarzenie branży optycznej w Polsce. Wzięło w nim udział niemal 5 tys. optyków i przedstawicieli branży. Organizatorami wydarzenia były: Krajowa Rzemieślnicza Izba Optyczna oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Interesujące wykłady, ożywiona dyskusja

W pierwszym dniu Kongresu uczestnicy wysłuchali wielu ciekawych wykładów, m.in. prof. dr. hab. Ryszarda Naskręckiego z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na temat: „Optyk okularowy – od kwalifikacji do kompetencji” a także wykładu prof. dr. hab. Marka Zająca z Politechniki Wrocławskiej, dotyczącego kształcenia optyków okularowych w Polsce – stanu obecnego, możliwości i potrzeb w tym zakresie. Zainteresowani mogli także rozwinąć swoją wiedzę na temat postępowania z pacjentem/klientem krótkowzrocznym (mgr Sylwia Kropacz-Sobkowiak z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu) oraz poznać współczesne możliwości laserowej korekcji wad wzroku (dr Ewa Lange z kliniki okulistycznej Voigt Medica w Krakowie). Ciekawym tematem, poruszonym przez mgra Mateusza Grzonkę z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, były zagadnienia dotyczące optometrii mobilnej. W wykładzie omówione zostały regulacje prawne, a także możliwości i perspektywy dla branży optycznej w tym zakresie. W przerwach pomiędzy wykładami odbywała się ożywiona dyskusja dotycząca spraw środowiska zawodowego optyków, a także wymiana poglądów i doświadczeń.

Atrakcyjna oferta wystawców i uroczysty bankiet

Podczas Kongresu trwała także wystawa optyczna – Optyka 2015, w której wzięło udział ponad 80 wystawców w Polski i z zagranicy. Ciekawie zaprojektowane stoiska zlokalizowane były aż na 3 piętrach Hotelu Gołębiewski. Wystawcy prezentowali nowości w oprawkach okularowych, nowoczesne urządzenia, a także szeroki asortyment soczewek. Dla odwiedzających targowe stoiska przygotowano wiele atrakcji, m.in. spotkanie z Dorotą Gardias i pokaz tańca brzucha. Zwieńczeniem pierwszego dnia intensywnych spotkań branżowych był uroczysty bankiet. Atrakcją wieczoru był występ kabaretu OT.TO i koncert zespołu SINGIN’BIRDS. Wieczór poprowadził Marek Sierocki.

Intensywna sobota

W sobotę na uczestników czekały wykłady z zakresu marketingu, przygotowane przez przedstawicieli firm optycznych. Szymon Grygierczyk; Zastępca Dyrektora Generalnego Hoya Lens Poland, podpowiadał, w jaki sposób zrozumieć klienta i być przez niego zrozumianym. O komunikacji mówił także Paweł Szczerbiński. Jednym z tematów poruszanych podczas wykładów była także sukcesja w zakładzie optycznym, czyli jak przekazać firmę następnemu pokoleniu. Na ten temat obszernie wypowiadał się Adam Mamok, Dyrektor Zarządzający Essilor Polonia. Dużo rozmawiano także o funkcjonowaniu zakładów optycznych w zderzeniu z e-sklepami. Dr Marek Borowiński wygłosił wykład pokazujący ten problem („Dlaczego klient pod e-maską patrzy inaczej na salon optyczny?. Psychologiczne aspekty zachowań nowego typu klienta w rzeczywistym sklepie”). Na koniec mogliśmy posłuchać informacji na temat technik doboru oprawek okularowych, przygotowanych przez Olafa Tabaczyńskiego z Akademii Wizażystyki „Maestro”. Kongres zakończyła uroczysta kolacja połączona z występem zespołu Elektryczne Gitary. Zabawa trwała do białego rana.

XI Ogólnopolski Kongres Optyków KRIO i Konferencja OPTYKA 2015 oraz towarzysząca tym wydarzeniom wystawa optyczna po raz kolejny były znakomitą okazją do poznania najnowszych trendów, nawiązania kontaktów biznesowych, wzbogacenia wiedzy branżowej oraz wymiany doświadczeń wśród przedstawicieli środowiska optycznego.

GJ

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,321
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.