Sprzęt do salonu optycznego

Odpowiednie narzędzia w salonie optycznym przekładają się wymiernie na dobre efekty pracy. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom specjalistów, proponując coraz to nowe rozwiązania, mające ułatwić pracę i dostęp do najnowszych technologii.

Pojawiają się nowe urządzenia, a te obecne na rynku i sprawdzone również zyskują nowe funkcjonalności i ulepszenia.

Obecnie liczy się przede wszystkim jakość, czas, a nawet pierwsze wrażenie konsumenta, który zdecydował się wybrać konkretny salon optyczny. Wobec ogromnej konkurencji na rynku trzeba się wyróżnić, oferując ponadstandardowe usługi i produkty, by przyciągnąć konsumenta właśnie do siebie.
Najnowsze urządzenia optyczne redefiniują pojęcia precyzji, wydajności i ergonomii pracy w zakresie obróbki soczewek optycznych. W wyniku ciągłej ewolucji, dzięki nieustannym pracom projektantów urządzenia pracują szybciej, wydajniej i ciszej, a także zajmują mniej miejsca.

Gwarancja zadowolenia

Przy wyborze nowego sprzętu do własnego salonu bądź gabinetu optycznego warto mieć na uwadze nie tylko potrzeby konsumentów i pacjentów, ale także własne. Prowadząc salon optyczny, powinniśmy przede wszystkim doskonale określić własne potrzeby. Pracując każdego dnia, łatwo nam ocenić, jakie czynności zabierają najwięcej czasu, nad którymi warto byłoby popracować, by cały proces przeprowadzić szybciej, nie tracąc na jakości. I tu z pomocą przychodzą nowe urządzenia, które mogłyby trafić do salonu optycznego. Stając wobec konieczności wyboru odpowiedniego sprzątu, warto zwrócić uwagę szczególnie na urządzenia wielozadaniowe, które są w stanie zastąpić kilka innych w tym samym czasie. Firmy produkujące sprzęt optyczny mają w swojej ofercie wiele rozwiązań wpasowujących się w te wymagania. Portfolio tych producentów jest niezwykle bogate, ponieważ corocznie produkowane są nowe topografy, tonomoetry czy ultrasonografy, a to tylko nieliczne wybrane przykłady.

Dla komfortu klienta

Największe wrażenie robią urządzenia refrakcyjne, które bardzo często stanowią kombinację wielu potrzebnych w gabinecie optycznym urządzeń. Ich obecność w gabinecie jest gwarantem zadowolenia pacjenta, ponieważ pozwalają na przeprowadzenie szybkich i sprawnych badań, począwszy od pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego przez grubość rogówki, kończąc na mocy refrakcji. Zapewnienie wszystkich niezbędnych badań w jednym miejscu, z maksymalną wygodą dla klienta na pewno jest właściwym kierunkiem działania.

Wszechstronność automatów szlifierskich

Kompaktowe, eleganckie bezszablonowe automaty szlifierskie najnowszej generacji oferują wszechstronne funkcjonalności, dzięki podzespołom umożliwiającym precyzyjną i szybką obróbkę soczewek z dowolnego materiału. Wysokiej klasy wiertarka, szlifierka, inteligentny centroskop oraz skaner opraw 3D, umożliwiający dokładne pomiary bez względu na krzywiznę soczewki to podzespoły decydujące o wszechstronności urządzenia. Modułowa konstrukcja to najważniejsza cecha wiodących automatów szlifierskich typu all-in-one. W praktyce przekłada się ona na możliwość zamówienia wersji np. bez centroskopu czy skanera opraw, bowiem w zależności od tego, jakie urządzenia już posiada salon optyczny, modułowy automat może być samodzielnym centrum pomiarowym i szlifierskim bądź stanowić element zestawu narzędzi. Urządzenia najwyższej klasy zapewniają precyzyjne odwzorowywanie kształtów, wysoki stopień dokładności wszystkich prac z wierceniem, a jednostka sterująca wiertłem wykonuje wysokiej jakości załamanie fasety i rowkowanie każdego typu soczewek, gwarantując estetyczne wykończenie powierzchni brzegu niezależnie od kształtu soczewki. Trzeba też wspomnieć o intuicyjnej obsłudze urządzenia przez wybieralny interfejs użytkownika. Kolorowy ekran dotykowy LCD wyświetla kształt i układ soczewek w skali 1:1. Parametry obróbki można intuicyjnie konfigurować na ekranie.

Zaawansowanie technologiczne

Wysoka jakość wykończenia, awangardowa konstrukcja i innowacje inżynieryjne świadczą o zaawansowaniu technologicznym urządzenia, co przekłada się na spójność kształtu oraz dokładność rozmiaru soczewki przy równoczesnym skróceniu czasu obróbki.
Wszystkie te cechy składają się na podwyższoną wydajność pracy i sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie w przypadku ograniczonej przestrzeni. Różnorodność funkcji i szerokie spektrum konfiguracji w kompaktowej obudowie przekłada się bowiem na wysoką wydajność. Różnorodność wersji urządzenia daje możliwość skonfigurowania zestawu idealnie dopasowanego do potrzeb konkretnego salonu.

Wielofunkcyjny automat szlifierski

Szybsze i cichsze działanie oraz mniejsze wymiary to tylko część zalet urządzeń najnowszej generacji. Jako przykład możliwości można podać choćby dopasowanie specjalistycznych szkieł do designerskich okularów przeciwsłonecznych, które przy użyciu innowacyjnego wielofunkcyjnego automatu szlifierskiego jest proste w wykonaniu. Dzięki m.in. precyzyjnemu szlifowaniu fasety, polerowaniu, pełnej kontroli grubości i kształtu rowka wielofunkcyjne automaty szlifierskie najnowszej generacji przez wiele lat będą doskonale służyć optykom, spełniając nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Innowacja jest szansą

Innowacje są niezwykle ważne niezależnie od branży czy przedsiębiorstwa. Pozwalają one w pewien sposób kreować popyt, tworzyć nowe miejsca pracy i dawać nieocenioną satysfakcję zarówno usługodawcy, jak i usługobiorcy. Wymiana sprzętu na nowy wpasowuje się w powyższą tezę i często jest także dyskretnym ciosem wymierzonym w stronę rynkowej konkurencji, która się nie rozwija. Świetnym pomysłem na unowocześnienie zakładu optycznego jest zakup nowych automatów bezszablonowych, których obecne wersje są bardzo intuicyjne w obsłudze, przy zachowaniu odpowiedniej wydajności. Innowacje są więc dużą szansą, nie tylko na zysk, ale przede wszystkim na przyciągnięcie klientów.

Zakup nowoczesnych urządzeń to nie fanaberia. Rosną oczekiwania klientów, więc inwestycja w innowacyjne urządzenia do pracy jest jednym ze sposobów przyciągnięcia klientów, podniesienia renomy salonu i rozwoju. A przecież w prowadzeniu firmy rozwój jest kluczowym zadaniem.

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,336
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.