Sprzęt do salonu optycznego. Pełna obsługa

 

Klienci oczekują kompleksowej realizacji usług, na najwyższym poziomie. Spełnienie ich oczekiwań jest gwarantem sukcesu, jednakże do tego konieczne jest również inwestowanie, co wcale nie musi boleć. Wymiana przestarzałego sprzętu na nowy daje nie tylko satysfakcję dla jego użytkowników, ale również jest gwarantem wysokiej jakości usług dla klienta, który z pewnością będzie chcieć wrócić ponownie.

Nowy sprzęt gwarantem zysku

Inwestycja w nowy sprzęt to wydatek, który jest konieczny do rozwinięcia skrzydeł. W ostatnich latach dokonał się niebywały postęp technologiczny w wielu branżach. Świadoma decyzja o odrzuceniu dobrodziejstw najnowszej techniki może być zabójcza w skutkach, szczególnie w sytuacji, gdy konkurencja nie śpi. Dla przykładu, nowe tonometry oraz ultrasonografy bardzo zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat, oferując użytkownikom nowe możliwości – podobnie jak wiele innych urządzeń. W dzisiejszych czasach klient jest wymagający, ponieważ oczekuje krótkiego czasu realizacji powierzonego zadania, wysokiej jakości i atrakcyjnej ceny. Niespełnienie choćby jednego z tych elementów może dyskwalifikować firmę w jego oczach, co spowoduje utratę klienta. Nie powinniśmy sobie na to pozwolić, ponieważ taka strata to także brak potencjalnego zysku. Obecność nowych urządzeń w gabinecie to magnes na niezdecydowanych, którzy wciąż myślą o konkurencji. Możliwość kompleksowej obsługi usługobiorcy to nie tylko powód do dumy, ale również szansa na zwiększenie dochodów.

Bez obaw o naprawę

Wysłużony sprzęt to duże ryzyko. Bez wątpienia ciężko się z nim rozstawać z kilku powodów, głównie z przyzwyczajenia. Po kilku latach znamy je na pamięć, nie mają przed nami tajemnic. Nie może być to jednak argumentem za brakiem innowacji w naszym salonie. Pomimo łatwości obsługi, ryzyko niespodziewanego uszkodzenia rośnie z każdym dniem. Niespodziewana usterka może unieruchomić funkcjonowanie salonu nawet na kilka dni, nim znajdą się części zamienne. Co więcej, naprawa na własną rękę to duże ryzyko, a przede wszystkim koszty. By im przeciwdziałać, najrozsądniej jest zastanowić się nad zapoznaniem się z ofertą producentów urządzeń optycznych najnowszych generacji, by finalnie wybrać także coś dla siebie. W ten sposób można oszczędzić nie tylko cenny czas, ale również zatroszczyć się o sprawne działanie przedsiębiorstwa, które nie będzie narażone na niespodziewane przestoje. Dla chętnych producenci oferują również rozszerzone wsparcie techniczne za dodatkową opłatą. Każdy znajdzie więc coś dla siebie, a kilkuletnia gwarancja zapewni bezproblemowe pokrycie całkowitych kosztów ewentualnej naprawy. Dzięki temu niesprawny sprzęt nigdy nie będzie przeszkodą na drodze do zysku.

W każdym miejscu i czasie

Decyzja o zakupie nowego sprzętu do salonu optycznego to dobry ruch. Należy jednak pamiętać, by wybrać odpowiedniego dostawcę, który zatroszczy się o wszystkie potrzeby. Na rynku wiele jest firm, które dopiero zaczęły działać na szerszą skalę, a zatem można natrafić na dystrybutora, który może nie spełniać naszych oczekiwań. Przy zakupie urządzeń warto dowiedzieć się wcześniej, w jaki sposób odbywa się serwisowanie oraz naprawy gwarancyjne. Niektóre firmy mają swoich techników w każdym większym mieście, z kolei inne oczekują bezpośredniego dostarczenia niesprawnego urządzenia do punktów naprawczych. Druga z opcji jest czasochłonna i może kolidować z funkcjonowaniem firmy przez pewien okres. Warto zwrócić uwagę również na to, czy sprzedawca jest autoryzowanym dealerem danej marki. Tylko wtedy można być pewnym tego, że ewentualne naprawy zostaną dokonane z wykorzystaniem oryginalnych części z pominięciem ewentualnych zamienników, a sama naprawa odbędzie się według odpowiednich procedur. Może się wydawać, że wybór sprzedawcy to prosta rzecz, bowiem główną rolę odgrywa cena. To jednak znacznie bardziej złożony proces, do którego warto się przyłożyć, by nie żałować w przyszłości wysokich kosztów poniesionych z własnej winy.

Nie bój się nowości

Technika ewoluuje na naszych oczach, w wyniku czego urządzenia, które jeszcze kilka lat temu można było uznać za nowoczesne, obecnie straciły już swoje atuty. Ich największą zaletą jest możliwość łatwej obsługi, ponieważ używanie ich przez kilkanaście lat może wejść w nawyk. To między innymi dlatego niektóre firmy opierają się przed wymianą ich na nowsze odpowiedniki. Porzucenie sprawdzonego i znanego sobie sprzętu niewątpliwie należy do ciężkich decyzji, jednakże obecnie sprzedawcy oferują szereg usług, które mogą ułatwić proces wdrożeniowy. Specjalnie przygotowane programy szkoleń dla kadry pracowniczej nie są już niczym nowym, a standardem świadczącym o wysokiej jakości punktu sprzedaży. Często są one potwierdzeniem, że pieniądze zostały wydane w odpowiednim miejscu. Koszt szkoleń zależy od ich harmonogramu, jednakże często jest on już wliczony w cenę urządzenia. Producenci tacy jak Meccanottica Mazza, NIDEK czy CSO dbają o to, by użytkowanie ich urządzeń dawało satysfakcję na każdym kroku.

Finanse nie ucierpią

Technologia kosztuje, co nie jest niczym nowym. Chcąc korzystać z najnowszych rozwiązań, należy przygotować się na wydanie środków pieniężnych. Jest to ciężki krok, szczególnie dla małych salonów, które dopiero chcą wypłynąć na szerokie wody. Nie jest to jednak powód do tego, by odkładać decyzję o unowocześnieniu przedsiębiorstwa w nieskończoność. Na rynku jest bowiem dostępnych wiele sposobów na sfinansowanie takiego zakupu, a kredyt to tylko jedna z nich. Na popularności zyskuje leasing, który zapewnia elastyczne warunki finansowania, dopasowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Ciekawym rozwiązaniem jest także sprzedaż ratalna, którą można rozłożyć na wybrany okres, dzięki czemu finanse nie zostaną zbytnio nadwerężone. Każdy znajdzie więc coś dla siebie, szczególnie biorąc pod uwagę, że poczyniona inwestycja natychmiastowo zacznie na siebie pracować.

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,322
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.