Nowoczesna platforma łączącą salon optyczny lub gabinet z klientem – innowacyjne podejście serwisu Optyczni.com

Każdego dnia dziesiątki tysięcy osób w Polsce stara się dotrzeć do najlepszych specjalistów, poszukując ich w Internecie.

Czy zdajemy sobie zatem sprawę, jak dużym zainteresowaniem cieszą się hasła związane z branżą optyczną w wyszukiwarce Google? Na same tylko frazy „optyk”, „salon optyczny” i „okulista” jest średnio 25 000 zapytań miesięcznie.

Chcąc zdobywać rynek, pozyskiwać nowych klientów oraz utrzymywać relacje z obecnymi, należy zadbać o dobry wizerunek również w Internecie. W obecnych czasach, kiedy buty, jedzenie czy taxi zamawiane są przez Internet, coraz więcej branż jest zmuszonych do wprowadzania nowoczesnych rozwiązań, których oczekuje nowe pokolenie klientów.

Czas na zmianę nawyków

Własna strona internetowa jest absolutnym minimum, ale i o to dotychczas nie zadbało sporo firm. W konsekwencji tego wielu dobrych specjalistów nie daje sobie szans na to, by zostać odszukanym przez potencjalnych klientów. Co więcej, ciężko jest im porzucić stare przyzwyczajenia, dlatego wielu trzyma się nadal niezmiennych od dziesięcioleci nawyków. Niewyobrażalne wydaje się im odejście od tradycyjnych zapisków w zeszytach, kalendarzykach, czy też ręcznego szukania zleceń w kartotekach. Człowiek z natury obawia się zmian. Niebanalne rozwiązanie i dość rewolucyjne podejście do tematu zaproponował portal Optyczni.com. Inicjatywą serwisu było stworzenie miejsca, w którym klienci mają możliwość wyszukania salonów oraz gabinetów z branży optycznej w wybranej przez siebie lokalizacji lub według świadczonych usług (np. aplikacja soczewek).

 

Stwórz własną stronę internetową i terminarz wizyt

System pozwala na stworzenie własnej strony internetowej z unikatowym adresem, nie wymagając przy tym wiedzy z zakresu hostingu serwera, zakupu domeny czy programowania. Jest to miejsce, w którym można krótko opisać swoją firmę, urozmaicić wpis zdjęciami, jak również udostępnić interaktywny kalendarz z wolnymi terminami. Wspomniany terminarz umożliwia przyjmowanie wizyt za pośrednictwem Internetu, a klient umówiony w ten sposób otrzyma automatyczną wiadomość SMS z przypomnieniem w przeddzień wizyty. Jest to prosta forma kontaktu, która wzmacnia więź z klientem.

 

Efektywnie zarządzaj firmą z dowolnego miejsca

Portal Optyczni.com oferuje także pakiet prostych narzędzi, pozwalających efektywniej zarządzać firmą. System automatycznie buduje bazę naszych klientów wraz z historią ich wizyt i przypisanymi dokumentami. Wirtualne archiwum zleceń zastępuje tradycyjną kartotekę, ułatwiając wyszukiwanie interesujących nas danych po konkretnym słowie, jak np. „Nazwisko”. Całość informacji, którymi zarządzamy, przechowywana jest na serwerach, co pozwala na wgląd do firmowego kalendarza z każdego komputera czy tabletu z dostępem do Internetu. Ciekawą funkcją jest narzędzie marketingowe, pozwalające wysłać informacje w formie wiadomości SMS do wszystkich swoich stałych klientów za sprawą jednego tylko kliknięcia. Sprawdza się to w przypadku okresowych promocji lub wyprzedaży.

 

Jak łatwo dostrzec, serwis nie tylko pomaga promować firmy z branży optycznej ale przede wszystkim w przystępny sposób wprowadza w świat innowacyjnych rozwiązań. Jest to platforma łącząca salon optyczny lub gabinet z nowoczesnym klientem.

 

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,322
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.