Ten wyjątkowy produkt powstał w wyniku wieloletnich prac nad rozwiązaniami w zakresie kontrolowania progresu dziecięcej miopii, której powodem jest niezamierzony efekt wydłużania się gałki ocznej u dziecka.
Dzieje się tak, ponieważ podczas patrzenia w zwykłych soczewkach w kierunkach poza główną osią widzenia obraz wyświetlany jest za siatkówką oka, a nie bezpośrednio na niej.
Badania pokazały, że skuteczną metodą zatrzymywania wzrostu gałki ocznej, a tym samym hamowania pogłębiającej się krótkowzroczności, są soczewki okularowe wykorzystujące model rozogniskowania mocy poza centralnym obszarem soczewki.
MioControl przypominają swoją budową wieloogniskowe soczewki kontaktowe. Poza centralnym obszarem ok. 12 mm o stabilnej mocy następuje jej płynna zmiana od 2,00 do 3,00 dpt, przy czym całkowita średnica rozogniskowania wynosi 33 mm. Efekt jest porównywalny do symbolu słońca z promieniami słabnącymi stopniowo i równomiernie w miarę oddalania
się od jądra.
Już dziś szacuje się, że krótkowzroczność dotyka około 30% populacji, a specjaliści prognozują wzrost tej wartości do 50% w ciągu kolejnych 20 lat – zauważa Michał Szajna, dyrektor handlowy w firmie SZAJNA. – Analizując ten niepokojący trend, od miesięcy koncentrujemy naszą uwagę na wdrażaniu rozwiązań, dających szansę kontrolować zjawisko krótkowzroczności w momencie, w którym jest to jeszcze możliwe, czyli wśród dzieci w wieku szkolnym. Soczewki MioControl zdecydowanie dają taką szansę – dodaje.
Skuteczność działania soczewek MioControl może różnić się w zależności od wieku czy tempa wzrostu dziecka, jednak zahamowanie przyrostu krótkowzroczności powinno być widoczne już po 6 miesiącach korzystania z okularów (przy zachowaniu zasad zdrowego
trybu życia młodego człowieka, szczególnie aktywności ruchowej
na świeżym powietrzu).
Więcej na: www.szajna.pl