Soczewki kontaktowe na lato

Lato sprzyja podejmowaniu różnych aktywności. Przeszkodą, by korzystać z nich w pełni, są okulary korekcyjne. Klienci z wadami wzroku nie muszą jednak rezygnować z aktywnego stylu życia. Warto polecić im soczewki kontaktowe.

Producenci soczewek kontaktowych przykładają ogromną wagę do tego, by dostarczane przez nich produkty zapewniały jak największy komfort ich użytkownikom. Na przestrzeni ostatnich lat opracowali szereg technologii i zastosowali nowoczesne rozwiązania, dzięki którym osoby z wadami wzroku mogą w pełni korzystać z życia bez utraty komfortu widzenia.
Latem jest to szczególnie istotne. Lejący się z nieba żar sprzyja podejmowaniu różnych aktywności, zwłaszcza wodnych. Przeszkodą, by korzystać z nich w pełni, są okulary korekcyjne. Ale nie tylko pod tym względem noszenie okularów korekcyjnych latem stwarza problemy. Wysoka temperatura powoduje, że noszenie okularów staje się niezwykle uciążliwe: zsuwają się z nosa i nie chronią przed rażącym słońcem. Wszystkie te problemy rozwiązują soczewki kontaktowe.

Wygoda ponad wszystko

Latem szczególnie warto polecać klientom soczewki jednodniowe. Ich zaletą jest to, że można ich używać bez specjalnych środków pielęgnacyjnych i obaw o higienę. Warto rekomendować je także klientom, którzy mają wrażliwe oczy i skłonność do alergii. Uważa się, że soczewki jednodniowe to najzdrowszy i najbardziej higieniczny tryb wymiany soczewek. Jeśli chodzi o materiały, z których wykonane są soczewki, to największy komfort oczom o tej porze roku zagwarantują soczewki silikonowo-hydrożelowe. Są one niemal całkowicie niewyczuwalne, a przy tym nie powodują wysychania spojówki, gwarantując stałe nawilżenie powierzchni oka. Dodatkowo soczewki silikonowo-hydrożelowe, dzięki nowoczesnych rozwiązaniom, zapewniają ochronę przed zanieczyszczeniami, np. pyłem, pozostałościami kosmetyków i kremów do rąk.

Ochrona przed słońcem

Jedną z ważniejszych funkcji, jaką powinny latem spełniać soczewki kontaktowe, jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Nowoczesne soczewki z filtrami ograniczają przenikanie promieniowania UVB nawet o 99%, a promieniowania UVA o ok. 95%. Soczewki z filtrem UV zaleca się wszystkim osobom przebywającym długo w nasłonecznionych miejscach, szczególnie sportowcom: żeglarzom, kierowcom rajdowym. Prawidłowo dopasowane soczewki kontaktowe powinny pokrywać całą rogówkę, stanowiąc skuteczną ochronę przed promieniami wpadającymi do oka pod różnym kątem. Należy jednak pamiętać, że, aby osiągnąć możliwie najlepszą ochronę przed UV, klienci powinni zaopatrzyć się także w okulary przeciwsłoneczne. To z kolei dobra wiadomość dla osób, które lubią modne dodatki. Nosząc soczewki latem, klienci nie są ograniczeni do jednej pary korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych. Mogą wybierać z szerokiej gamy dowolnych oprawek, kierując się nie możliwościami wpasowania do nich barwionych szkieł korekcyjnych, a własnymi upodobaniami.

Letnie kolory

Klientom, którzy przykładają dużą uwagę do swojego stylu i image’u, można polecić także kolorowe soczewki kontaktowe. Lato sprzyja modowym szaleństwom, jest to czas, w którym klienci pozwalają sobie na dobrą zabawę i eksperymentowanie z wyglądem. Dzięki kolorowym soczewkom kontaktowym mogą podkreślić nie tylko stylizację, ale i urodę. Producenci soczewek proponują dwa rozwiązania: wybór z szerokiej palety kolorów bądź soczewki, które nie zmieniają koloru oczu, a wydobywają głębię naturalnej barwy. Ważne, by polecając soczewki barwione, zwrócić uwagę na zastosowane w nich nowoczesne rozwiązania. Dobrze, by zabarwienie nie wpływało na obniżenie przepuszczalności tlenu, tak, by klienci mogli czuć się komfortowo przez cały czas użytkowania produktu.
Lato to dobry czas na przekonanie klientów do soczewek kontaktowych, dlatego warto w tym okresie zadbać o ich zróżnicowaną ofertę w salonie optycznym. Klienci, których dotąd w podejmowaniu aktywności ograniczały okulary korekcyjne, na pewno docenią ich zalety.

Justyna Sobolak

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,336
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.