Shamir wprowadza na rynek Metaform™

Metaform™ umożliwia produkcję soczewek zupełnie nowego typu, do tej pory niespotykanego na rynku.

Unikalny proces produkcji pozwala na dodanie licznych uszlachetnień do każdej soczewki o dowolnym indeksie materiału.

Po wielu latach badań i prac rozwojowych prowadzonych wspólnie z Satisloh®, Shamir z dumą przedstawia Metaform™, technologię produkcji soczewek okularowych opartą na nanostrukturze i pozwalającą uzyskać zupełnie nową kategorię supersoczewek, łączących w jednej konstrukcji właściwości optyczne i fizyczne oraz cechy uszlachetnień.

W świecie niemal nieograniczonego wyboru jesteśmy często zmuszeni rezygnować z estetyki na rzecz większego bezpieczeństwa, a świetną jakość możemy czasem uzyskać jedynie kosztem szybkości obsługi. Atrakcyjność nowoczesnych technologii sprawiła, że nie chcemy rezygnować z żadnej z dostępnych opcji, co jest szczególnie widoczne w branży optycznej. Technologia Metaform™ stanowi odpowiedź na tę potrzebę klientów, oferując supermocną, cienką i lekką soczewkę, posiadającą wszystkie pożądane cechy, bez żadnych kompromisów.

Technologia Metaform™ pozwoliła nam stworzyć zupełnie nową kategorię soczewek okularowych dzięki szybkiej fuzji wieloelementowej warstwy zewnętrznej Preform™, która pozwala połączyć szeroką gamę właściwości optycznych i fizycznych w dowolnej soczewce w ramach ekologicznego procesu termoformowania. Preform™ zawiera supermocny film optyczny, wykorzystywany również w przemyśle motoryzacyjnym, lotnictwie i kosmonautyce (w tym również przez NASA) ze względu na jego znaczną odporność na uderzenia. W ten sposób uzyskujemy cieńszą i lżejszą soczewkę.

Nowa technologia w jednej chwili nadaje naszym soczewkom supermoc. W ten sposób powstaje innowacyjna, nowoczesna soczewka okularowa, nawet 18-krotnie mocniejsza (w porównaniu do standardowych wymagań FDA) i nawet o 40% cieńsza i lżejsza niż zwykłe soczewki (o mocy minusowej). Uszlachetnienie zostaje wbudowane w strukturę soczewki.

Jak stwierdził Yagen Moshe, Prezes Zarządu Shamir Optical Industry: „Pojawienie się technologii Freeform™ zrewolucjonizowało branżę optyczną. Teraz, dzięki Metaform™, możemy z dumą zapoczątkować nową rewolucję technologiczną w świecie optyki, pokonując dotychczasowe ograniczenia produkcji soczewek
okularowych”.

Prezes stwierdził również, że: „Shamir jest znany od wielu lat z rewolucjonizowania doświadczenia klienta poprzez wprowadzanie innowacji. Technologia Metaform™ pozwala nam osiągnąć jeszcze więcej niż wcześniej, dzięki wykorzystaniu specjalnych materiałów i algorytmów umożliwiających szybką produkcję, zachowanie niezmiennej jakości soczewek i uzyskanie jeszcze lepszej ostrości obrazu”.

Ponadto, proces produkcyjny Metaform™ jest nawet o 80% bardziej energooszczędny niż wiele metod alternatywnych, zapewnia minimalne zużycie wody, substancji chemicznych i energii. Dzięki temu ma najmniejszy możliwy do uzyskania ślad węglowy i minimalny wpływ na środowisko naturalne. Metaform™ pojawi się najpierw na rynku portugalskim, następnie we Włoszech, Kanadzie, Izraelu i pozostałych lokalizacjach obsługiwanych przez Shamir na całym świecie.

Jesteśmy dumni z pozycji Shamir jako lidera branży optycznej, wprowadzającego całkowitą innowację, pozwalającą zaoferować supersoczewkę osobom potrzebującym korekcji wzroku, w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne i bez żadnych kompromisów.

Naszą najnowszą innowację uważamy za platformę technologiczną przyszłości, do której z biegiem czasu będziemy dodawać kolejne rozwiązania.

Szczegóły dostępne wkrótce.

Shamir Polska Sp. z o.o.
ul. Poleczki 52, 02-820 Warszawa
Tel. (48) 22 666 86 76
Fax (48) 22 666 86 80
shamir.pl
e-mail: info@shamir.pl

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów
2,388
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.