Relacja z 26 edycji Transitions Academy Orlando na Florydzie

W maju ponad 1100 ekspertów z 52 krajów uczestniczyło w 26 edycji Transitions® Academy na Florydzie, jednym z najbardziej rozpoznawalnych i unikalnych wydarzeń edukacyjnych w branży optycznej.

Wydarzenie pod hasłem „LIGHTS ON TOMORROW” zapewniło uczestnikom rozwój zawodowy, warsztaty z technologii produktów i dyskusje panelowe. Chrystel Barranger, President EMEA Wholesale, EssilorLuxottica and President Transitions Optical, otworzyła tegoroczne wydarzenie, witając uczestników i omawiając nowe realia branży optycznej, wyjaśniając, w jaki sposób Transitions® jest katalizatorem wzrostu poprzez codzienną rekomendację. Umożliwiają to liczne benefity w postaci ochrony wzroku w każdych warunkach światła, modowego aspektu dzięki wielu kolorom i fantastycznym połączeniom z wielobarwnymi oprawami okularowymi.

Kolejni paneliści omówili temat zarządzania i kontroli nad światłem, co czyni życie konsumentów prostszym każdego dnia, kiedy w swojej głównej parze okularów stawiają na Inteligentne szkła Transitions. Dużym zainteresowaniem cieszyła się część prezentująca planowaną współpracę pomiędzy Transitions a Pantone Color Institute™ – znanym na całym świecie jako główne źródło wiedzy o kolorach, współpracującym z klientami w celu strategicznego sprostania wyzwaniom związanym z kolorami oraz opracowania podejścia do kolorów i wzornictwa zgodnego z wizją ich marki.

Również odwiedziny w studio „Brand Experience” pozwoliły zapoznać się z możliwościami wzbogacenia salonu optycznego w materiały Transitions, które pomagają ułatwić rekomendację szkieł każdemu pacjentowi. Kluczowym momentem Transitions Academy był panel, w którym uczestnicy mogli posłuchać inspirujących wypowiedzi Optyków i Optometrystów, Przedstawicieli firm optycznych – w tym dwóch reprezentantek naszego Regionu: Magdaleny Lipczyńskiej, Dyrektor Medicover Optyk i Lynx Optique Polska oraz Jurate Kersnauske, Dyrektor Marketingu Baltoptik Litwa. Prezentowały one rozwiązania, które wdrożyły w swoich salonach, oraz opowiadały o istocie odpowiedniej komunikacji z pacjentem. Podkreślały rolę skutecznej diagnozy indywidualnej wrażliwości na światło i doboru odpowiedniego rozwiązania, które zwiększy komfort pacjenta, a także sprawi, że jego oprawy nabiorą zupełnie innego charakteru dzięki bogatej palecie barw szkieł Transitions. Źródło: Ewa Żebrowska, Transitions Ambassador CEE & Greece Region.

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów
2,559
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.