Progresywne soczewki premium. Dlaczego warto rozważyć taką opcję?

Soczewki progresywne to naturalny wybór dla osób powyżej 40. roku życia, które korygują zarówno wady wzroku do dali, jak i coraz mniejszą zdolność akomodacji.

Zazwyczaj takie osoby potrzebowały dwóch par okularów – jednej do czytania, drugiej do patrzenia w dal. Dzięki soczewkom progresywnym ten problem został rozwiązany, nie jest to jednak rozwiązanie wolne od wad. Na szczęście z pomocą przyszły progresywne soczewki premium.

Jak zbudowane są soczewki progresywne premium? Co przekona klienta do ich wyboru? Jakich benefitów komforcie widzenia może się on spodziewać? Na co zwracać uwagę przy ich stosowaniu? Zapraszam do lektury!

Soczewki progresywne premium vs. ekonomiczne

Standardowe soczewki progresywne konstruuje się taki sposób, by na ich powierzchni występowały różne obszary korekcyjne. Wyposażone są one co najmniej dwie krzywizny sferyczne. Dzięki swojej budowie zapewniają widzenie bliska, daleka oraz odległościach pośrednich. Progresywne soczewki premium są dodatkowo wyposażone nowoczesną technologię tylnej powierzchni, która oferuje użytkownikowi szersze pole widzenia oraz wyraźniejsze widzenie
na małe odległości.

Pozostałe różnice to:

  • mniejsze zniekształcenia obrazu porównaniu ze standardowymi soczewkami;
  • mniej efektu „rozpływania” „kołysania się” obrazu, charakterystycznego dla soczewek progresywnych;
  • szybkie przestawianie koncentracji wzroku bliży na dal odwrotnie.

Korzyści użytkowania soczewek progresywnych premium

Użytkownik, który zdecyduje się na taki model soczewek, zyska szereg korzyści, bowiem soczewki progresywne premium:

  • zapewniają doskonałe widzenie na dużych odległościach;
  • gwarantują natychmiastowe wyostrzenie obrazu płynne przechodzenie między strefami bliży, pośrednią oraz dali;
  • przekazują wyraźny obraz podczas czytania;
  • zapewniają wyjątkowe wsparcie strefie bliży podczas użytkowania komputera mobilnych urządzeń cyfrowych;
  • ułatwiają szybką łatwą adaptację
    osób noszących soczewki progresywne po raz pierwszy.

Soczewki są dopasowane do kształtu twarzy nawyków widzenia danego użytkownika. Co zaskakujące, dzięki najnowszym technologiom progresywne soczewki premium mogą być również dostosowane do zawodu stylu życia właściciela. Każdy może dobrać soczewki odpowiednie dla siebie, uwzględnieniem, czy jest się osobą bardzo aktywną, czy też taką, która spędza mnóstwo czasu przed komputerem.

Okres adaptacji

Zaczynając swoją przygodę soczewkami progresywnymi, zazwyczaj najpierw należy się do nich przyzwyczaić. Oko mózg muszą nauczyć się dopasowywać różne moce korekcji soczewek progresywnych. Zmysł wzroku jest bardzo złożony, jednak potrafi się doskonale adaptować. Progresywne soczewki premium gwarantują, że okres adaptacji jest znacznie skrócony to niezależnie od tego, czy klient ma już doświadczenie noszeniu okularów progresywnych, czy spotyka się nimi po raz pierwszy.

Płynne widzenie

Soczewki progresywne premium są gwarancją ostrego widzenia podczas przenoszenia wzroku między różnymi punktami. Oznacza to, że proces ten jest niesamowicie płynny, niezależnie od tego, na co się patrzy. To kolei sprawia, że zniekształcony obraz strefach pośrednich należy już do przeszłości.

Soczewki a urządzenia elektroniczne

Ciągłe korzystanie urządzeń cyfrowych stawia przed naszymi oczami ogromne wyzwania. Smartfony tablety zwykle czytamy mniejszej odległości niż książki gazety, co prowadzi do częstego szybkiego przenoszenia wzroku: bliży dal odwrotnie. Taki nieustanny ruch, wykonywany wielokrotnie ciągu każdego dnia, bardzo obciąża nasze oczy może spowodować ich pieczenie lub nadwyrężenie czy bóle głowy lub szyi. Soczewki progresywne premium posiadają zaawansowane rozwiązania, które temu zapobiegają. Uwzględniają one różne odległości kąty patrzenia oka, przy tym zapewniają komfort bliży podczas korzystania urządzeń cyfrowych.

Wyjątkowo cienkie, niezależnie od mocy

Komfort noszenia okularów zależy nie tylko od wagi oprawek. Także waga soczewek (szczególnie tych dużych mocach) znacząco wpływa na ten aspekt. Zasada jest prosta – im okulary lżejsze, tym wygodniejsze. soczewkach progresywnych premium wykorzystywane są materiały najwyższej jakości, co bezpośrednio przekłada się na wygodę ich noszenia.

Ochrona przed promieniami UV

Warto szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie – czy za każdym razem, gdy wychodzimy na zewnątrz, chronimy swoje oczy przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego? Także wtedy, gdy niebo jest zasnute chmurami? przecież nawet przy pochmurnej pogodzie promieniowanie UV oddziałuje na nasz wzrok. Soczewki progresywne premium zapewniają przed nim nieustanną pełną ochronę. Na rynku są dostępne również fotochromowe soczewki progresywne, które mogą pełnić funkcję okularów przeciwsłonecznych. Takie soczewki przyciemniają się zaledwie ciągu kilku sekund rozjaśniają kilka minut.

Codzienne użytkowanie

Najważniejsze wskazówki dotyczące stosowania progresywnych soczewek premium sprowadzają się do kilku prostych kroków. Po pierwsze, jeśli zauważymy jakiekolwiek problemy ze wzrokiem, powinniśmy umówić się ze specjalistą. Dzięki takiej wizycie zyskamy soczewki progresywne idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Po drugie, warto od razu zacząć przyzwyczajać wzrok do noszenia soczewek progresywnych. Ich centracja powinna być maksymalnie dokładna. Jeśli nie jest, należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą.

Progresywne soczewki premium to znaczne ułatwienie życia. Takie soczewki zapewniają wszystko, czego oczekuje współczesny klient, czyli: komfortu płynnego przenoszenia wzroku bliży do dali, większego kontrastu, mniejszej ilości odblasków, ochrony przed światłem niebieskim powłoki antyrefleksyjnej. Ponadto ułatwiają utrzymanie prawidłowej postawy ciała, co odciąża nasz kręgosłup.

Barbara Pakuła

optometrystka, kontaktolożka i terapeutka widzenia

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów
2,396
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.