Problem „presbiopii”

Dla wielu osób upływ lat, a wraz z nim pojawienie się problemu „presbiopii”, oznacza konieczność rezygnacji z soczewek kontaktowych.

Od tego momentu muszą oni sięgać po okulary nie tylko wtedy, gdy chcą poczytać książkę lub gazetę lecz także w tak prozaicznych sytuacjach jak odczytanie godziny odjazdu autobusu na przystanku lub sprawdzenie ceny produktu podczas zakupów w supermarkecie. Rozwiązanie tego problemu wymaga specjalistycznych środków.

Osoby z presbiopią potrzebują soczewek wieloogniskowych, czyli takich, w których strefy o różnej mocy umożliwiają w razie potrzeby korekcję wzroku do bliży, do dali i na odległościach pośrednich.

Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom Bausch+Lomb wprowadził na Polski rynek soczewki PureVision®2 for Presbyopia. Jest to  następna generacja soczewek o trzystrefowej konstrukcji progresji 3-Zone Progressive™ Design. Są one dostępne w sprzedaży od początku bieżącego roku.

Do największych zalet tych soczewek należą precyzja mocy w całym jej zakresie oraz wysoki komfort noszenia. Jest to możliwe dzięki zupełnie nowej, cienkiej, zaokrąglonej krawędź, która umożliwia płynne, łagodne przejście między spojówką a powierzchnią soczewki. Zawarty w blistrze roztwór bogaty w substancje nawilżające, który otacza soczewkę ochronną powłoką, oferuje wygodę już w trakcie aplikacji.

Wieloogniskowe soczewki kontaktowe PureVision®2 for Presbyopia pozwalają na wyraźne widzenie w realnym świecie – blisko, daleko i na dowolnej odległości pośredniej. Dlatego pacjenci nie muszą rezygnować z wolności, na którą pozwala użytkowanie soczewek. Mogą także korzystać z wyraźnego widzenie tam, gdzie jest najbardziej potrzebne – w realnym świecie.

(tekst sponsorowany)

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,336
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.