Precyzja, wydajność, ergonomia – sprzęt do salonu optycznego

Najnowsze urządzenia redefiniują pojęcia precyzji, wydajności i ergonomii pracy w zakresie obróbki soczewek optycznych. W drodze ewolucji, dzięki nieustannym wysiłkom projektantów, urządzenia pracują szybciej, wydajniej i ciszej, a także zajmują mniej miejsca.

Wszechstronna funkcjonalność automatów szlifierskich

Kompaktowe, eleganckie bezszablonowe automaty szlifierskie najnowszej generacji oferują wszechstronne funkcjonalności, dzięki podzespołom umożliwiającym precyzyjną i szybką obróbkę soczewek z dowolnego materiału. Wysokiej klasy wiertarka, szlifierka, inteligentny centroskop oraz skaner opraw 3D, umożliwiający dokładne pomiary bez względu na krzywiznę, soczewki to podzespoły, decydujące o wszechstronności urządzenia. Modułowa konstrukcja to najważniejsza cecha wiodących automatów szlifierskich typu all-in-one. W praktyce przekłada się ona na możliwość zamówienia wersji np. bez centroskopu czy skanera opraw, bowiem w zależności od tego, jakie urządzenia już posiada salon optyczny, modułowy automat może być samodzielnym centrum pomiarowym i szlifierskim, bądź stanowić element zestawu narzędzi.
Urządzenia najwyższej klasy zapewniają precyzyjne odwzorowywanie kształtów, wysoki stopień dokładności wszystkich prac z związanych z wierceniem, a jednostka sterująca wiertłem wykonuje wysokiej jakości załamanie fasety i rowkowanie każdego typu soczewek, gwarantując estetyczne wykończenie powierzchni brzegu niezależnie od kształtu soczewki.
Trzeba też wspomnieć o intuicyjnej obsłudze urządzenia dzięki interfejsowi użytkownika. Kolorowy ekran dotykowy LCD wyświetla kształt i układ soczewek w skali 1:1. Parametry obróbki można intuicyjnie konfigurować na ekranie.
Wysoka jakość wykończenia, awangardowa konstrukcja i innowacje inżynieryjne świadczą o zaawansowaniu technologicznym urządzenia, co przekłada się na spójność kształtu oraz dokładność rozmiaru soczewki przy równoczesnym skróceniu czasu obróbki.
Dzięki temu można znacząco podnieść wydajność pracy salonu optycznego.Jest to również idealne rozwiązanie w przypadku ograniczonej przestrzeni. Różnorodność funkcji i szerokie spektrum konfiguracji w kompaktowej obudowie przekłada się bowiem na wysoką wydajność. Dzięki dostępności licznych wersji urządzenia można skonfigurować zestaw idealnie dopasowany do potrzeb konkretnego salonu.

 

 

Wielofunkcyjny automat szlifierski

Szybsze i cichsze działanie oraz mniejsze wymiary to tylko część zalet urządzeń najnowszej generacji. Jako przykład dostępnych możliwości można podać choćby dopasowanie specjalistycznych szkieł do designerskich okularów przeciwsłonecznych, które przy użyciu innowacyjnego wielofunkcyjnego automatu szlifierskiego jest proste w wykonaniu. Dzięki m.in. precyzyjnemu szlifowaniu fasety, polerowaniu, pełnej kontroli grubości i kształtu rowka wielofunkcyjne automaty szlifierskie najnowszej generacji przez wiele lat będą doskonale służyć optykom, spełniając nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Nowatorski system refrakcyjny

Ponieważ salony optyczne coraz częściej wykonują badanie refrakcji, warto przedstawić funkcjonalności wiodących urządzeń do jego wykonywania. Innowacyjne urządzenia stanowią funkcjonalne połączenie najwyższej klasy foroptera z kompaktowym wyświetlaczem optotypów. Nowatorska konstrukcja i niewielkie rozmiary również są zaletami nie do przecenienia w przypadku małej powierzchni, bowiem dzięki temu badanie można przeprowadzić w każdym pomieszczeniu, niezależnie od warunków. Ergonomia wynikająca z kompaktowych rozmiarów to tylko jedna z zalet najnowszych urządzeń. Te same optotypy wysokiej rozdzielczości są używane do badania widzenia bliskiego i dalekiego, pozwalając na przełączenie jednym przyciskiem intuicyjnego panelu między trybami. Pomiar wrażliwości na kontrast pomaga precyzyjnie określić jakość widzenia, a dzięki wbudowanej drukarce łatwiej będzie wyjaśnić wyniki badania klientowi.

Inwestycja w przyciągnięcie klienta

Zakup nowoczesnych urządzeń to nie fanaberia. Rosną oczekiwania klientów, więc inwestycja w innowacyjne urządzenia jest jednym ze sposobów przyciągnięcia klientów, podniesienia renomy salonu i rozwoju. To kluczowe zadanie, z którym mierzy się każdy przedsiębiorca.

 

Tekst: Anna Leńska

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,322
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.