Personel medyczny w całej Polsce otrzyma 30 000 okularów. Startuje akcja „Czas na wzrok. Szpitale w okularach”

Personel medyczny zaangażowany w walkę z koronawirusem otrzyma 30 tysięcy darmowych par okularów korekcyjnych.

„Czas na wzrok. Szpitale w okularach” – pod takim hasłem rozpoczyna się charytatywna akcja jednocząca branżę optyczną do pomocy lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym.

„Czas na wzrok. Szpitale w okularach”

W obecnych niełatwych czasach z jeszcze większym szacunkiem i podziwem patrzymy na osoby wykonujące zawody medyczne. To właśnie w ich pracę wpisana jest misja – niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Optycy, okuliści, optometryści jak mało kto rozumieją medyków, którzy w pierwszej linii zmagają się z epidemią koronawirusa. To właśnie ta myśl przyświeca JAI KUDO – pomysłodawcy akcji, który wraz z partnerami – Essilor Polonia i JZO – jednoczą rynek optyczny w tych niełatwych dla wszystkich czasach. W ramach kampanii „Czas na wzrok”, której celem jest poprawa widzenia Polaków oraz budowanie świadomości tego, jak ważne jest systematyczne badanie wzroku u odpowiednich specjalistów, organizowana jest charytatywna akcja „Czas na wzrok. Szpitale w okularach”. Inicjatywa to bezprecedensowa forma wsparcia służby zdrowia w walce z koronawirusem. Na ręce pracowników placówek medycznych zaangażowanych w walkę z tym wirusem zostanie przekazanych 30 000 bezpłatnych okularów korekcyjnych wykonanych z indywidualnymi mocami.

– W obecnej sytuacji, związanej z pandemią koronawirusa, zostaliśmy zmuszeni do podjęcia nierównej walki z niewidzialnym przeciwnikiem. Postanowiliśmy jednak, że nie pozwolimy, aby sparaliżował nas strach, dlatego jeszcze bardziej zmotywowani niezwłocznie przystąpiliśmy do działania. Obecnie przyświeca nam jeden cel – maksymalnie wspierać polskie społeczeństwo w walce z koronawirusem – specjalistów z branży optycznej, ale również lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych. Wspólnymi siłami wraz z firmami JZO i Essilor Polonia przekażemy szpitalom 30 000 par okularów – mówi Artur Obuchowski, Dyrektor Zarządzający JAI KUDO Polska.

Okulary – pomocna broń w walce z koronawirusem

Jedną z możliwych dróg przedostania się koronawirusa do organizmu są właśnie oczy. W tej sytuacji okulary są mechaniczną barierą przed koronawirusem. Właśnie teraz szczególnie ważne jest zachowanie dobrej kondycji wzroku medyków. Najwyższej jakości szkła okularowe pozwolą im nie tylko zwiększyć jego ochronę przed niebezpiecznym wirusem, ale także skorygować i odciążyć przemęczony do granic możliwości intensywną pracą, stresem i wysiłkiem fizycznym. Dodatkowo oprawki ograniczają możliwość przecierania oczu, przez co minimalizują ryzyko przenoszenia groźnych drobnoustrojów.

– Jesteśmy przekonani, że każdy pracownik jednostek medycznych w tym ciężkim czasie wyczerpującej służby powinien być wyposażony w najlepsze okulary. Wyrażamy szacunek i uznanie dla wszystkich służb, które dążą do zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa SARS–CoV–2 i zakończenia pandemii. Mamy ogromną nadzieję, że podjęte przez nas działania w ramach inicjatywy „Czas na wzrok. Szpitale w okularach” w jak największym stopniu pomogą medykom w walce z koronawiruem. Jesteśmy z Wami – dodaje Artur Obuchowski.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszego wsparcia placówki medyczne zaangażowane w walkę z koronawirusem!

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: pomoc@czasnawzrok.pl

lub dzwonić do Koordynatora Projektu – Wiktoria Grzesiecka, tel. 731 787 872

Procedura jest bardzo prosta i nie wymaga więcej niż 5 min uwagi pracownika placówki medycznej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie czasnawzrok.pl

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,336
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.