Okulary słoneczne – ponadczasowy szyk

Nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne w codziennych stylizacjach są dodatki. Nawet najlepszej jakości najdroższe i najmodniejsze ubrania na nic się zdadzą, jeśli zabraknie im charakteru i pazura. A taki właśnie efekt pomogą zapewnić oryginalne dodatki. Należą do nich między innymi okulary, najlepiej w ponadczasowym stylu glamour.
Perfekcyjna oprawa stylizacji wydobywa największe walory urody, podkreśla urok, nadaje charakter. Ta oprawa to makijaż, biżuteria oraz odpowiednio dobrane okulary. Bo w pierwszym kontakcie patrzymy na twarz, a okulary są tym elementem, który ma przyciągać uwagę.

Okulary przeciwsłoneczne są obecnie obowiązkowym dodatkiem letnich kreacji. Takie w stylu glamour pięknie podkreślą całą stylizację, dodając sznytu i stawiając kropkę nad i. Koniecznie powinien je posiadać każdy, kto przywiązuje wagę do swojego wizerunku.

Kwintesencją stylu glamour jest perfekcyjny wygląd i najwyższa jakość wykonania. Wartościami, które najlepiej opisują glamour są: kreatywność, zmysłowość oraz ekstrawagancja połączona z klasyką. Istota stylu leży w kontrastujących, ale uzupełniających się cechach – zmysłowości i elegancji.

 

 

Niczym z czerwonego dywanu

Styl glamour określa się jako elegancki, luksusowy, ekstrawagancki, kobiecy. Cekiny, biżuteria, brokat, kreacje rodem z czerwonego dywanu, które możemy podziwiać podczas takich ceremonii jak Oscary. Samo słowo glamour kojarzy się z przepychem i bogactwem. Ale stosując się ściśle do tej definicji, bardzo łatwo można przesadzić z ilością ozdób, a wtedy stylizacja przestaje być glamour, a staje się przerysowana. Dlatego podczas dobierania dodatków warto zachować umiar. Za symbole stylu glamour uważane są oczywiście gwiazdy Hollywood – zawsze perfekcyjnie wystylizowane, a jednocześnie sprawiające wrażenie, jakby swój piękny wygląd osiągnęły bez wysiłku. Ich stylizacje przyciągają uwagę, są seksowne, ale nie wyzywające, trochę drapieżne, jednak zawsze bardzo eleganckie. Okulary przeciwsłoneczne są nieodłącznym elementem kreacji gwiazd.

Glamour na co dzień

Angielskie glamour oznacza czar, urok, blask, splendor czy przepych. Jak często bywa, tłumaczenie nie oddaje w pełni oryginału. Uogólniając, możemy powiedzieć, że glamour to nazwa stylu, ale też idei. Kojarzy się z wielkimi wyjściami, ale nie oznacza to, że nie możemy w codziennych strojach przemycać elementów tego stylu, przydając pazura i podkreślając charakter. A okulary nadają się do tego idealnie. Najczęściej wykorzystywane są przeciwsłoneczne, ale także w zwykłych korekcyjnych możemy znaleźć elementy właściwe stylowi glamour, jak kryształki, złocenia, elementy błyszczące.

Wytworne oprawy

Miłośniczki stylu glamour mają w czym wybierać. Klasę podkreślą okulary muchy, akcentując klasę i elegancję, a także okulary z nieco węższymi oprawkami w stylu Marylin Monroe, czyli kocie oko. Okulary w tym stylu przeznaczone są dla osób podążających za najnowszymi, modowymi trendami, poszukujących perfekcyjnego połączenia wytwornej elegancji i efektownych detali.
Wyjątkowe modele opraw w stylu glamour wyróżniają się nie tylko ciekawą kolorystyką czy kształtem, ale przede wszystkim wykończeniem – na przykład najnowsze modele przybierają niestandardowy koci kształt, bądź są wzbogacone kryształkami Swarovskiego. Oferta tego typu opraw skierowana jest do nowoczesnych osób, czerpiących radość z mody, bawiących się nią i kreujących swój własny styl. Oprawy prestiżowych i uznanych marek w przemyśle mody i towarów luksusowych wykonane są z największą dbałością o szczegóły i nowe trendy, z najwyższej jakości materiałów. Bezkompromisowa jakość odzwierciedla niepowtarzalny styl i wyrafinowaną elegancję. To oprawy dedykowane wyjątkowym klientom, którzy oczekują od okularów modnego designu, z funkcjonalnymi rozwiązaniami, stawiającym głównie na miejski szyk w stylu glamour.

 

Mniej znaczy więcej

Wybierając dodatki, również okulary, warto pamiętać maksymę Coco Chanel, która mawiała, że mniej znaczy więcej. Nigdy się ona nie zdezaktualizowała i choć z założenia styl glamour oznacza blask i przepych, do wyboru dodatków podchodźmy ostrożnie. Dobrane ze smakiem okulary podkreślą elegancję i szyk, postawią kropkę nad i.

 

Tekst: Anna Leńska

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,321
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.