Niezbędnik optometrysty

Wyposażenie gabinetu optometrysty w salonie optycznym wpływa na komfort pracy oraz na wizerunek salonu i opinię klientów.

Różnorodność dostępnego wyposażenia jest tak duża, że niekiedy utrudnia podejmowanie właściwych decyzji. Jak wybrać rozsądnie? Na początku warto ustalić, na jakim etapie rozwoju biznesowego znajduje się nasz salon i jaki jest plan jego rozwoju. Ważne jest zestawienie możliwości finansowych z oczekiwaniami oraz faktycznymi potrzebami.

Piotr Kołaczek

zależności od doświadczenia spodziewanego ruchu gabinecie do badania ostrości widzenia można wykorzystywać refraktometr lub wieloczynnościowy przyrząd diagnostyczny, spełniający m.in. funkcję refraktometru albo mniej kosztowne rozwiązania tradycyjne. Jeżeli przestrzeń gabinecie będziemy organizować wokół unitu okulistycznego, dobrym rozwiązaniem będzie foropter. przeciwnym wypadku być może lepiej zdecydować się na wygodny, dobrej jakości zestaw oprawą uniwersalną soczewkami próbnymi. Zapewne wielu optometrystów stwierdzi, że zestaw soczewek powinien się znaleźć każdym gabinecie jako podstawowe narzędzie pracy – odporne na uszkodzenie bardzo precyzyjne.

Ważne decyzje

Na rynku można znaleźć wiele przyrządów do pomiaru refrakcji oryginalnej konstrukcji, pacjentami (np. osobami trudno współpracującymi lub dziećmi). Czy takie przyrządy są potrzebne optometryście pracującemu salonie – to już kwestia indywidualnej decyzji. Bez względu na rodzaj wybranego przyrządu nie należy zapominać sprawdzeniu oferty pod kątem dostępności ceny serwisu (nie tylko napraw, ale przeglądów okresowych, kalibracji itp.).

Niektóre przyrządy są bardzo rozbudowane posiadają funkcje pomiarowe wykraczające poza standardowy zakres czynności optometrysty. Inwestycja taki sprzęt może mieć sens, jeśli grę wchodzi przyszła współpraca lekarzem bardzo dobrym stanie, proponowany do sprzedaży na rynku wtórnym przez autoryzowanego, renomowanego dystrybutora.

Cały artykuł dostępny na https://feniksmedia.pl/publikacje/Optyk_Polski/79/72/

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów
2,559
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.