Letnie trendy w oprawkach

Lato zbliża się wielkimi krokami i inspiruje nie tylko do poszukiwania nowych fasonów zwiewnych sukienek, ale też dodatów, wśród których coraz większą rolę odgrywają okulary.

Dobrze dobrane postawią kropkę nad „i” w każdej stylizacji.

Projektanci mody traktują okulary jako elegancki stylowy dodatek czy też element podkreślający osobowość. Trudno o okularnika czy okularnicę, którzy mają tylko jedną parę oprawek, dlatego oferta salonu optycznego nie może pozostawać w tyle za modowymi wytycznymi. Warto proponować różne modele ramek, wykonane z rozmaitych materiałów. Każdy sezon rządzi się bowiem swoimi prawami.

Modny design

Na wszystkich pokazach mody okulary nie są już tylko dodatkiem do stylizacji, ale często ich centralnym punktem. Modne oprawy to świetny sposób, żeby zadać szyku. Okulary mogą służyć jako dopełnienie stylizacji lub być jej bazą. Ale przede wszystkim muszą odpowiadać osobowości klienta. Obecne trendy są tak bogate, że odpowiednio dobierając ofertę salonu każdemu można doradzić oprawę, która podkreśli styl. W tegorocznym letnim sezonie do wyboru jest wiele różnorodnych form oprawek. Cechą charakterystyczną sezonu letniego 2017 jest rozmiar. Styl oversize oprócz odzieży w tym sezonie obejmuje też okulary. Oferta salonów optycznych powinna tego lata być zdominowana przez duże okulary. Ale oprócz stylu oversized na czasie są modele typu retro, takie jak powracające do mody kocie oczy czy też awiatory. Popularne będą także okulary z okrągłymi szkłami oraz minimalistyczne, bez ozdób. Generalnie im bardziej zwracające uwagę oprawki, tym lepiej.

Kolor rządzi

Lato prowokuje do eksperymentowania z kolorami. A ten sezon wyjątkowo kusi tęczowymi barwami. Modne okulary korekcyjne przyciągają wzrok za sprawą całej feerii barw – odcieni oranżu, krwistej czerwieni i kwaśnej cytryny. Przy takich barwach doskonale sprawdzą się kocie modele. Pastele (mięta, błękit, beż, róż), a także ponadczasowa biel znakomicie podkreśli kolor oczu. Ale klasyczna prostota i najbardziej podstawowe kolory są zawsze na czasie – czyli czerń, brązy, subtelna czerwień i zieleń nie oddają pola. Nie znaczy to, że kolor wypiera styl minimalistyczny i że nie warto zwracać uwagi na bezbarwne, minimalistyczne ramki, przywołujące na myśl laboratorium – przezroczyste oprawki wyeksponują makijaż i oczy i takie fasony często można zobaczyć na wybiegach. Dlatego warto zaopatrzyć salon również w takie właśnie oprawy. Wprowadzenie intensywnych kolorów daje lekki powiew młodości, ciekawego urozmaicenia, a także oryginalności, warto więc inspirować niezdecydowanych klientów do odświeżenia wizerunku.

Błysk

Sezon letni nie oznacza rezygnacji z przyciągających wzrok błyszczących elementów. Bogato zdobione, brokatowe oprawki albo modele z kryształkami, elementami srebrnymi czy złotymi zawsze znajdą chętnych nabywców, a raczej nabywczynie. Klientki doceniają okulary, które mogą służyć za biżuterię i okazują się niezastąpione w sytuacjach awaryjnych, kiedy nie mają czasu ani na makijaż, ani na dobieranie wyrazistych dodatków. Stylowe oprawy dopełnią dzieła i postawią kropkę nad „i” w stylizacji.

Materiały

Innowacją są w tym sezonie tworzywa, z których wykonane są oprawki. Jako tworzywo okularowe na rynek coraz odważniej wkracza drewno, czy to samodzielnie, czy w zestawieniu z innymi materiałami. Producenci opraw okularowych oferują też niezwykle ciekawe modele wykonane z mieszanki różnych tworzyw. Warto mieć w salonie oprawy wykonane właśnie z mieszanek, by zainteresować klientów. Na pewno wzrok przyciągną okulary, których przednia część oprawki wykonana jest z tworzywa sztucznego, a reszta z delikatnego metalu. Nie wychodzą z mody również ramki w całości wykonane z metalu – delikatne metalowe oprawki cieszą się nieustanną popularnością wśród okularników. Warto też zwrócić uwagę na takie efekty specjalne w oprawach jak faktury 3D, tj. uwypuklenia, perforacje itp.

Podsumowując, obecny sezon stawia na odważne kolory oprawek i soczewek, niestandardowe materiały i kształt. Żaden trend jednak nie trwa wiecznie, a klasyka zawsze jest modna.

Oprac. IKA

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,321
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.