HOYA wprowadza soczewki okularowe MiYOSMART

W październiku 2021 r. firma HOYA wprowadziła do sprzedaży soczewki okularowe MiYOSMART.

Dwie wcześniejsze przedpremierowe prezentacje, które odbyły się w lipcu i wrześniu, pokazały ogromne zainteresowanie produktem i problemem postępującej krótkowzroczności u dzieci.

Soczewki okularowe MiYOSMART są przełomowym rozwiązaniem przeznaczonym do kontroli progresji krótkowzroczności u dzieci w bezpieczny, łatwy, skuteczny i nieinwazyjny sposób. Dzięki zastosowaniu rewolucyjnej Technologii Wielosegmentowego Rozogniskowania D.I.M.S. (Defocus Incorporated Multiple Segments) soczewki MiYOSMART spowalniają postęp krótkowzroczności średnio o 60% w porównaniu do standardowych soczewek jednoogniskowych1.
Szacuje się, że do 2050 r. 50% populacji może być dotknięte krótkowzrocznością. Czynniki takie jak praca i nauka w domu oraz coraz mniej czasu spędzanego na zewnątrz mogą przyczynić się do powstania i rozwoju krótkowzroczności. Dlatego już teraz szczególnie ważne jest dbanie o wzrok dzieci i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości.
Soczewki okularowe MiYOSMART otrzymały prestiżowe nagrody Grand Prize, Grand Award i Gold Medal na Międzynarodowych Targach Wynalazków w Genewie w 2018 r. oraz zostały nagrodzone tytułem SILMO d’Or w kategorii „Widzenie” podczas targów optycznych Silmo w Paryżu w 2020 r.
Sprzedaż soczewek jest możliwa wyłącznie po ukończeniu procesu certyfikacji.

Więcej na: https://www.hoyavision.com/pl/

 

 

  1. 1. Lam CSY, Tang WC, Tse DY, Lee RPK, Chun RKM, Hasegawa K, Qi H, Hatanaka T, To CH. Defocus Incorporated Multiple Segments (DIMS) spectacle lenses slow myopia progression: a 2-year randomized clinical trial. British Journal of Ophthalmology. Published Online First: 29 May 2019. doi: 10.1136/bjophthalmol-2018-313739.

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów
2,388
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.