Funduskamera. Technika w służbie dla zdrowia. Nowoczesne technologie dla twoich oczu

Niezwykłe postępy, jakie dokonują się w branży medycznej, są możliwe dzięki stosowaniu najbardziej nowoczesnych technologii i urządzeń wykorzystywanych do diagnozy i leczenia chorób. Funduskamera jest doskonałym narzędziem pracy dla wielu optyków, a przede wszystkim szansą dla chorych, którzy potrzebują pomocy.

Fachowa pomoc dla wzroku

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, jakim obdarzony został człowiek. Niestety, wraz z upływem lat jakość widzenia pogarsza się, co jest spowodowane różnego rodzaju czynnikami. Misją optyków jest troska o dobre widzenie społeczeństwa, by narząd wzroku jak najdłużej zachował sprawność. By tak się stało, konieczne jest także przeprowadzanie badań, które odpowiednio wcześniej pozwolą wykryć niepokojące zmiany. Funduskamera jest znacznym ułatwieniem dla optyków, którzy szybko mogą wykonać zdjęcie dna oka, które skrywa wiele tajemnic. Na rynku istnieją inne rozwiązania pomocne w tym zakresie, jednakże nie każde pozwala zobaczyć wszystkie detale. W przypadku dna oka liczy się każdy piksel, dlatego też wysoka rozdzielczość zdjęcia jest tak bardzo pożądana. Urządzenia wyższej klasy pozwalają na wybór innych parametrów jak m.in. charakterystyka zdjęcia. Może być ono kolorowe bądź bezczerwienne. Wszystko zależy od zapotrzebowania i preferencji optyka.

Kompleksowa pomoc

Funduskamera to urządzenie idealne dla niecierpliwych. Badanie wykonane przy jej użyciu jest szybkie w realizacji, ponieważ trwa niecałe 20 minut. Tak szybki czas badania powoduje, że kolejki nie powinny uprzykrzać życia pacjentom, chcącym skorzystać z tej nowoczesnej technologii opartej na sztucznej inteligencji. Rezultatem badania jest zdjęcie z pełnym jego opisem, niezwykle przydatnym dla okulisty bądź optyka. Można z niego wyczytać naprawdę wiele, nie tylko na temat wzroku. Do badań z wykorzystaniem funduskamery optycy powinni namawiać zwłaszcza diabetyków. Nie od dziś wiadomo, że cukrzyca może przyczynić się do chorób układu wzrokowego. Na dnie oka zapisanych jest wiele informacji, także odnoszących się do cukrzycy typu 1 i 2. Uszkodzone naczynia krwionośne są oznaką, że choroba postępuje, mimo że może nie dawać jeszcze bezpośrednich objawów. Warto wspomnieć o tym, jak proste jest użytkowanie tego sprzętu, bowiem to tylko kilka kliknięć po odpowiednim ustawieniu pacjenta. Zrobienie fotografii nie wymaga więc specjalnych umiejętności manualnych, nie jest to nic skomplikowanego dla pracownika. Najcięższe zadania spoczywają po stronie maszyny, która została zaprojektowana tak, by, mimo skomplikowania, była prosta w obsłudze.

Coraz bardziej powszechne

Funduskamera jest urządzeniem opracowanym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, i na szczęście dostęp do takich badań jest coraz bardziej powszechny. Optycy i okuliści mają świadomość tego, jak przydatne jest to urządzenie w diagnostyce i zapobieganiu chorobom narządu wzroku. Za tą świadomością idzie dostępność, ponieważ przebadać można się już w wielu punktach, a czas oczekiwania nie jest zbyt długi.

Prowadząc salon optyczny, warto mieć więc takie urządzenie, ponieważ wraz z rosnącą popularnością i zapotrzebowaniem na usługę realizacji zdjęcia dna oka, jego brak może być dyskwalifikujący w oczach potencjalnego pacjenta. Zakup takiego sprzętu bez wątpienia niesie za sobą wydatki, ale też wiele korzyści. Warto upewnić się co do miejsca zakupu. Powinien być to punkt autoryzowany przez producenta, ponieważ tylko to może być gwarantem odpowiedniej jakości serwisowania.

Zakup nie taki straszny, jak się może wydawać

Mimo wysokiej ceny tego urządzenia, nie musi być to wydatkiem nie do udźwignięcia. Wszystko zależy bowiem od formy finansowania, a tych jest naprawdę sporo, szczególnie w sklepach specjalistycznych, które istnieją na polskim rynku od wielu lat i są gwarantem przyjaznych konsumentom rozwiązań. Pierwszą z opcji jest standardowa płatność ratalna z niskim oprocentowaniem. Jest dużo zalet tego rozwiązania, główną z nich jest płatność w dłuższym okresie, co nie obciąża budżetu w drastyczny sposób. Można też zdecydować się na leasing, ponieważ część sprzedawców wdrożyła już tę metodę finansowania. Podjąć finalną decyzję należy jednak po wybraniu sklepu, w którym dokonywany będzie zakup. To ta decyzja warunkuje kolejne kroki dotyczące płatności za tę niezwykle inteligentną i funkcjonalną maszynę.

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,320
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.