Fokus na ochronę przeciwsłoneczną

Na rynku optycznym jest wiele rozwiązań przeciwsłonecznych, które można dopasować do indywidualnych potrzeb kupujących. Jeśli chcemy skutecznie doradzać naszym klientom, powinniśmy ustrukturyzować wiedzę o możliwościach, jakie daje nam rynek optyczny w zakresie ochrony przeciwsłonecznej oczu.

Justyna Walicka

socjolożka i optyczka, która lubi łączyć ludzi i okulary w idealne duety. Autorka profilu edukacyjnego o wzroku i okularach na Instagramie: @justynaookularach

Przy obecnym tempie życia klienci salonów coraz częściej oczekują od optyków szybkich rozwiązań, które pozwolą im zachować komfort wzrokowy różnych warunkach oświetleniowych, jednocześnie nie będą wiązać się koniecznością noszenia przy sobie dodatkowej pary okularów. takiej roli świetnie sprawdzają się soczewki fotochromowe.

Fotochromy: światło już niestraszne!

To lubiane przez klientów rozwiązanie sprawia, że soczewka jest przejrzysta pomieszczeniach, zabarwia się na zewnątrz pod wpływem promieniowania UV. Producenci szkieł korekcyjnych oferują szeroką gamę kolorystyczną szkieł fotochromowych, niedawno na rynku pojawiła się również wersja polaryzacją. Dodatkowo mamy dostępne szkła fotochromowe minimalnym zabarwieniem wstępnym reagujące za szybą samochodu.

Klienci salonów optycznych, którzy przetestowali już to rozwiązanie, doceniają wygodę użytkowania soczewek fotochromowych, ci, którzy są bardzo wrażliwi na światło, zwracają uwagę także na kosmetyczne zabarwienie tych soczewek, które podnosi kontrast relaksuje oko, na przykład pochmurne dni.

salonach pojawiają się jednak tacy klienci, którzy mają wiele obaw związanych ze stosowaniem fotochromów. Jedną najczęściej podnoszonych kwestii jest szybkość ich zabarwiania się rozjaśniania. Pamiętajmy, że obraz jest więcej wart niż tysiąc słów – dlatego warto wyposażyć swój salon optyczny wygodne wzorniki soczewek fotochromowych wraz latarką UV, aby móc zademonstrować klientom działanie soczewek oraz ich różnorodność kolorystyczną, niezależnie od natężenia promieniowania ultrafioletowego na zewnątrz.

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość zamówienia nie tylko soczewek jednoogniskowych, ale także progresywnych, relaksacyjnych czy hamujących progresję krótkowzroczności. Dzięki temu jedne okulary mogą spełniać wiele potrzeb, co jest niezwykle praktyczne ich codziennym użytkowaniu przez klientów. Na rynku są dostępne również szkła fotochromem lustrzanym. skoro już powłoce lustrzanej mowa…

Cały artykuł dostępny wydaniu online https://feniksmedia.pl/publikacje/Optyk_Polski/79/44/

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów
2,559
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.