Droga do Ligi Mistrzów. Współpracuj! Wspieraj! Walcz! Krótka historia tego, że można.

Mam zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie – Firma Menrad Polska postanowiła uczcić X jubileuszowy Kongres KRIO w szczególny sposób.

Zapraszamy Państwa do świata sukcesu. Sukcesu, który jest wynikiem ciężkiej pracy, wytrwałości i przekraczania stawianych sobie i swoim współpracownikom celów.

Udało nam się namówić do udziału w naszym wspólnym święcie szczególną osobę –Pana Czesława Langa; sportowca, menedżera, biznesmena i działacza społecznego. Pierwszego kolarza z dawnego „bloku wschodniego”, który podpisał zawodowy kontrakt. Pan Czesław Lang jest właścicielem i prezesem firmy Lang Team, pomysłodawcą i dyrektorem Tour de Pologne (od 1993 roku), Grand Prix MTB, Skandia Maraton Lang Team, promotorem polskiego kolarstwa szosowego i górskiego w kraju i zagranicą. Nasz narodowy wyścig Tour de Pologne od wyścigu amatorskiego doprowadził do światowej elity, cyklu UCI World Tour – i właśnie tutaj przerwiemy wyliczanie osiągnięć i sukcesów Pana Langa.

W tym miejscu, niektórzy zapytają; co ma kolarstwo wspólnego z optyką? Odpowiadam: bezpośrednio i pośrednio bardzo dużo. Poprosiliśmy Pana Langa, żeby spróbował przybliżyć nam źródła swojego sukcesu i przekazał ducha optymizmu, zainspirował nas wszystkich do realizacji wyznaczonych celów. Jestem przekonany, że w dzisiejszych, tak ciekawych czasach, pozytywna energia i przykład tego, że można i da się – bardzo się nam wszystkim przyda. A przykład wieloletniej konsekwencji, nieszablonowego myślenia i działania, pomoże nam lepiej przygotować się na nadciągające wyzwania następnych dni. Każdy może przenieść swój biznes do „biznesowej Ligi Mistrzów”, bo „mistrzostwo” to pojęcie bezwzględne – można być mistrzem kolarstwa, można być mistrzem biznesu i mistrzem kuchni.

Więcej analogii naszego codziennego życia, biznesu i sportu nie muszę wyliczać. Ale zaproszony Gość Specjalny to przede wszystkim kolarz, a kolarstwo to wbrew pozorom jeden z najbardziej zespołowych sportów; tu liczy się współpraca i wzajemne wsparcie. Doświadczenia z zawodowego peletonu i drużyny doskonale przydają się w codziennym życiu biznesowym, czego Pan Lang jest doskonałym przykładem.

Nasza propozycja jest dla wszystkich tych, którzy chcą się rozwijać, dla wszystkich którzy już są mistrzami i dla tych którzy zmierzają do „Ligi Mistrzów” – bo nie ma nic bardziej efektywnego niż uczyć się na przykładzie innych i czerpać inspiracje od Mistrzów. A używając kolarskiej terminologii – trzeba się nieźle napracować, żeby utrzymać się w peletonie, załapać się do ucieczki, a nawet być liderem – w przeciwnym razie nasze szanse na sukces są znikome….

Nie będziemy Państwu opowiadali o przewadze jednych produktów nad innymi, sami to Państwo najlepiej wiecie. Nie chcemy nikogo pouczać, ani wytykać błędów – to nie nasza rola i kompetencje. Chcemy się ze wszystkim podzielić pozytywnym przykładem. Zrobić to w ciekawy, pełen humoru i autoironii sposób.

Serdecznie zapraszamy.
Piotr Gawron
Menrad Polska

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik
2,322
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.