20 kwietnia 2024 r. Airport Hotel Okęcie w Warszawie mieliśmy przyjemność zorganizować konferencję o nazwie „Profesjonalny Salon Optyczny”. To wydarzenie nie tylko zgromadziło znakomitych pasjonatów optyki z całego kraju, ale także stanowiło platformę do prezentacji najnowszych trendów i innowacji w naszej branży.
Program konferencji obfitował w wykłady, podczas których omawiano przyszłość branży optycznej. Maciej Ciebiera rozważał rozwój sztucznej inteligencji i druku 3D w optyce, Sylwia Piskulska-Grzesik dzieliła się z uczestnikami wydarzenia wiedzą nt. unikania błędów w prowadzeniu salonu optycznego, a Tomasz Suliński przedstawił nowości w dziedzinie miękkich soczewek kontaktowych. Z kolei Katarzyna Skonieczna i Oktawia Rębisz omówiły najnowsze osiągnięcia w chirurgii refrakcyjnej.
Ważną częścią konferencji była także wystawa optyczna, podczas której prezentowane były innowacyjne produkty i technologie. Wystawcy z całego kraju zaprezentowali produkty ze swoich najnowszych kolekcji, które zapewniają najwyższą jakość i podnoszą standardy naszej pracy.
Z całego serca dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji „Profesjonalny Salon Optyczny” za aktywny udział i dzielenie się wiedzą.
Po zakończeniu panelu szkoleniowego odbyło się Walne Zgromadzenie członków cechu, podczas którego omawialiśmy przepisy dotyczące kwalifikacji okularów, wyzwania na kolejny rok oraz propozycje rozwoju naszej organizacji. Zwieńczeniem całego wydarzenia był wieczór branżowy.
BUDOWANIE TRENDÓW KONSUMENCKICH W DYNAMICZNIE ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE
Małgorzata Leszczyńska, Starsza Cechu Optyków w Warszawie, uczestniczyła w szkoleniu o nazwie Biznes Mixer organizowanym przez Business Centre Club w Uniejowie, które dostarczyło istotnych wskazówek na temat adaptacji branży do przyszłych zmian rynkowych. Podczas szkolenia omówione zostały kluczowe strategie, takie jak inwestowanie w zrozumienie rynku i klientów poprzez analizę danych i wykorzystanie technologii. Konsumenci coraz częściej oczekują, że usługi będą personalizowane i oparte dokładnie na ich potrzebach. W naszej branży oznacza to skupienie na przedstawianiu indywidualnych rozwiązań optycznych i dopasowywanie oprawek do różnych życiowych sytuacji.
Interesującą kwestią jest też rosnąca rola zrównoważonego rozwoju. Dzisiejszy konsument oczekuje, że marki będą działały w sposób odpowiedzialny, co oznacza większy nacisk na produkty ekologiczne i etyczne.
Kolejną ważną kwestią, która stanowi odpowiedź na oczekiwania klientów i buduje ich lojalność, jest trend o nazwie degrowth. Jego głównym założeniem jest redukcja produkcji i konsumpcji poprzez zastąpienie kupowania nowych produktów naprawą i konserwacją rzeczy już posiadanych.
W kontekście tych zagadnień media społecznościowe stanowią kluczowe narzędzia w procesie kształtowania trendów konsumenckich. Platformy takie jak Instagram, Facebook czy TikTok umożliwiają dynamiczną interakcję z odbiorcami, prezentując innowacje i edukując o produktach w sposób, który odpowiada na zmieniające się potrzeby i oczekiwania konsumentów. Wykorzystując te narzędzia, możemy nie tylko dostosowywać ofertę do potrzeb rynku, ale także budować silną i zaangażowaną społeczność wokół naszych marek.
Warto pamiętać, że – przy wszystkich korzyściach płynących z cyfrowej transformacji – kluczowe pozostaje utrzymanie bezpośredniego kontaktu z klientami, co nie tylko zwiększa ich zaufanie, ale też staje się solidnym fundamentem dla przyszłego rozwoju i innowacji w naszej branży.
Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i innowacjami w branży optycznej. W tym celu wystarczy zeskanować poniższy kod QR.
Dołącz do naszej społeczności optyków profesjonalistów, która nieustannie dąży do rozwoju i doskonalenia usług, odpowiadając na potrzeby dzisiejszych konsumentów. Razem kształtujmy przyszłość optyki!
Pracujemy z Wami i dla Was!
https://www.facebook.com/warszawskicechoptykow/?locale=pl_PL
































