Bieżące działania Cechu Optyków w Warszawie

Okres wakacyjny był dla naszej organizacji bardzo intensywny.

Przez cały czas śledziliśmy sytuację związaną z pandemią i z planowanymi ograniczeniami. Wyszukiwaliśmy dla Was informacje, które z punktu widzenia prowadzenia biznesu są ważne w zarządzaniu salonem optycznym. Kolejnymi ważnymi tematami były urlopy pracownicze i obowiązki pracodawcy podczas upałów. Nie zawsze pamiętamy o zasadach udzielania należnych dni wolnych, dlatego też przypomnieliśmy przepisy prawa pracy dotyczące pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. Kontynuując rozpoczęty temat wakacyjny, wg Kodeksu Pracy i Przepisów BHP obowiązkiem pracodawcy podczas upałów jest zapewnienie pracownikowi dostępu do napojów oraz posiłków. Przekazaliśmy optykom zasady dostarczania napojów.

Szkolenia

We wrześniu odbyło się zaplanowane przed wakacjami szkolenie ortoptyczne prowadzone przez Panią Joannę Zdybel w centrum szkoleniowym firmy Alcon przy ul. Marynarskiej 15 w Warszawie. Jesteśmy wdzięczni za udostępnienie sali szkoleniowej i owocną współpracę. Rozpoczął się również kurs refrakcji, na którym od lat wykładowcą jest autorytet w naszej branży, dr Andrzej Styszyński.
To były dwa niesamowite spotkania dla spragnionych wiedzy miłośników optyki, ortoptyki i optometrii, które pomogły w zdobyciu niezbędnych w pracy umiejętności i w nawiązaniu nowych kontaktów. Do obejrzenia fotorelacji z wydarzeń zapraszamy na fanpage Cechu Optyków w Warszawie na Facebooku. Ponieważ zainteresowanie szkoleniami przerosło nasze techniczne możliwości, już dziś planujemy kolejne edycje.

Zapraszamy do śledzenia naszych działań na Facebooku!

Chcemy działać i rozwijać się, aby jak najlepiej reprezentować branżę i Was – optyków.

8. września po wakacyjnej przerwie odbyło się posiedzenie zarządu Cechu. Przyjęliśmy nowych członków – dołączyło do nas siedmioro optyków.
Przedstawiliśmy podsumowanie działań, które zrealizowaliśmy podczas wakacji. Omówiliśmy przygotowania do najbliższych kursów refrakcji pierwszego stopnia i ortoptycznego. Zakupiliśmy nowy sprzęt do ćwiczeń, który przyda się kursantom w szkoleniach. Jest szansa, że już w październiku odbędzie się nasz pierwszy kurs przygotowawczy do egzaminów czeladniczych i mistrzowskich. Zebrane dzięki Wam odpowiedzi z propozycjami szkoleń zostały omówione – zdecydowaliśmy się na rozbudowę oferty o takie tematy jak: słabowidzenie, przygotowanie firmy do konkurowania na rynku zagarniętym przez sieci sklepów czy też wdrożenie procedur reklamacji. Dyskutowaliśmy nad projektem ustawy o wyrobach medycznych oraz o konsekwencjach wprowadzenia nowych zapisów prawnych. Na początku roku zarząd podjął decyzję o wprowadzeniu zasad użytkowania znaku graficznego, którego jesteśmy właścicielem.

Dołącz do nas!

Nie przestaniemy walczyć o nowych członków!
Dlaczego? Ponieważ razem możemy
dużo więcej!

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową:
http://cechoptyk.waw.pl/
lub do kontaktu mailowego biuro@cechoptyk.waw.pl
lub telefonicznego:510 235 688

Jeżeli nie masz wątpliwości, że chcesz działać razem z nami, to złóż deklarację już dziś!
http://cechoptyk.waw.pl/wstap-do-cechu/

Dołącz do grona optyków profesjonalistów!
Działamy z Wami i dla Was!

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów
2,388
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.