Barwna wiosna

Wiosna niesie ze sobą optymistyczne, energetyzujące emocje – radość, ciepło i słońce, którego wyczekujemy po długich zimowych dniach.

W ideę optymizmu i nowej energii wpisują się tegoroczne kolory roku, które ogłosił Instytut Pantone. Jak twierdzi Leatrice Elseman, dyrektorka wykonawcza Instytutu Kolorów Pantone, jasny szary symbolizuje siłę i odporność, natomiast jasny żółty oznacza nadzieję i ma nas podnieść na duchu.

Cienkie, metalowe ramki, zwłaszcza w pastelowych, subtelnych barwach, dodają łagodności, ale mimo pozornej ulotności, jaką daje takie zestawienie, nie pozostaną niezauważone.

Ponadczasowy, kultowy model cat eye, który nosiły gwiazdy lat 50. XX wieku, triumfalnie powraca na wybiegi. Możemy je zobaczyć w kolekcjach wielu projektantów w niezliczonych kolorach i wykonane z różnych materiałów. Uniwersalny kształt kociego oka pasuje niemal do każdej twarzy.

Klasyczne i ekscentryczne jednocześnie okulary oversize nie służą już tylko do zachowania dyskrecji. Oferowane w różnych kształtach i kolorach postawią kropkę nad i każdej stylizacji.

Dobrze dobrany kolor i dopasowana oprawa czynią cuda i podkreślają styl. Wiedząc, że kolory wpływają na nasze samopoczucie, projektanci opraw okularowych proponują feerię barw, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. A jeśli nie szare czy żółte, to wytworne burgundy czy wszelkie odcienie brązu albo białe bądź transparentne – ponadczasowe i uniwersalne.

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów
2,396
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.