Adam Mamok Prezesem Zarządu, współwłaścicielem i udziałowcem AMERICAN LENS, firmy optycznej należącej do Grupy ALVEGO

Adam Mamok z branżą optyczną związany jest od blisko 13 lat. W tym czasie stał się niekwestionowanym autorem sukcesu Grupy Essilor, którą – w ramach strategii operacyjnej i marketingowej – zarządzał na rynku polskim i w krajach bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia).

Jednym z jego niewątpliwie największych osiągnięć jest skuteczna transformacja Grupy Essilor, przeprowadzenie firmy przez najtrudniejsze okresy lockdownu oraz zminimalizowanie destrukcyjnych ekonomicznie wpływów wojny w Ukrainie. Przed dołączeniem do Grupy Essilor przez 9 lat związany był z japońskim koncernem Konica Minolta oraz przez 6 lat z Ben Develop Poland, gdzie zajmował stanowiska kierownicze i zarządcze. Jest autorem licznych artykułów związanych z zarządzaniem, motywacją oraz strategią funkcjonowania firm.

AMERICAN LENS jest kolejnym krokiem w karierze Adama Mamoka, który przybliża go do realizacji największego marzenia zawodowego. Postanowił pozostać w branży optycznej na innych już zasadach – nie tylko jako Prezes Zarządu, ale współwłaściciel i udziałowiec. Od kwietnia 2023 roku jest odpowiedzialny za dynamiczny rozwój firmy AMERICAN LENS w Polsce.

Wierzę, że moja podróż z AMERICAN LENS będzie niesamowitą przygodą i kontynuacją tych kilkunastu lat, które spędziłem w branży optycznej. Moja pozycja będzie nieco inna niż dotychczas, dlatego oprócz szybkich i skutecznych decyzji mających wpływ na rozwój rynku optycznego, wspólnie z niezależnymi optykami wdrożymy wiele kreatywnych i wyprzedzających światowe trendy projektów. Wszystko po to, by przyciągać klientów do niezależnych salonów optycznych – komentuje Adam Mamok.

AMERICAN LENS to polska firma optyczna, należąca do Grupy ALVEGO, której integralną częścią jest firma Vadim Eyewear, oferująca luksusowe kolekcje światowej sławy projektantów, takich jak: Karl Lagerfeld, Etnia Barcelona, Calvin Klein, Liu Jo czy Salvatore Ferragamo . Misją firmy jest zaspokajanie potrzeb klientów w zakresie idealnego widzenia, poprzez wysokiej jakości soczewki okularowe i kontaktowe, produkowane w oparciu o najnowsze technologie stworzone we współpracy z włoskim laboratorium LTL. Podstawą biznesu jest elastyczna, partnerska i nastawiona na obustronne sukcesy relacja z niezależnymi optykami. Przewagą konkurencyjną AMERICAN LENS jest szybka decyzyjność na poziomie lokalnym, kreatywność i szyte na miarę rozwiązania.

 

Polecamy

Cover for Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów
2,547
Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn Optyk Polski - branżowy dwumiesięcznik dla profesjonalistów

Magazyn branżowy dla optyków, optometrystów. Trendy, soczewki, sprzęt, teksty ekspertów, wydarzenia.