Warszawa gospodarzem jednej z najważniejszych i najciekawszych europejskich konferencji optycznych

  W maju 2014 r. lekarze, nauczyciele i naukowcy z każdego zakątka Europy spotkają się na cztery dni, aby uczyć się od siebie nawzajem w czasie szóstej dorocznej konferencji Europejskiej Akademii Optometrii i Optyki (EAOO).

  Copy-of-EAOO-Logo-HR
  To wyjątkowe wydarzenie jest znakomitą okazją dla wszystkich polskich optyków i optometrystów do wzięcia udziału w licznych wykładach, warsztatach oraz spotkaniach z wiodącymi europejskimi ekspertami w dziedzinie higieny oka.

  Konferencja, będąca częścią wiosennej edycji spotkań Europejskiej Rady Optometrii i Optyki (ECOO), odbędzie się w hotelu Novotel Centrum w Warszawie w dniach 15–18 maja 2014 r. Można już dokonywać rezerwacji udziału. W tym roku Polskie Stowarzyszenie Optometrii i Optyki (PTOO) będzie gospodarzem tego dorocznego wydarzenia. Konferencja, w której uczestniczyć będą delegaci z 40 krajów, zabierze nas w przyszłość europejskiej optyki i optometryki dzięki prezentacji nowatorskich metod pracy zarówno w dziedzinie edukacji i badań, jak również praktyk lekarskich stosowanych na terenie całego kontynentu.

  Celem stworzonego przez panel ekspertów programu konferencji jest inspiracja i pomoc polskim delegatom w zakresie rozwoju optometrii w naszym kraju. Konferencja, jak co roku, obejmować będzie wiele zagadnień klinicznych i edukacyjnych, jak również prezentację wyników najnowszych osiągnięć badawczych. W ramach wydarzenia będą mieć miejsce także sesje dyskusyjne, zaprezentowane zostaną studia przypadków oraz otwarte możliwości nawiązania kontaktów między poszczególnymi grupami uczestników o podobnych zainteresowaniach.

  Główni mówcy
  Profesor John Marshall z Instytutu Okulistyki w Wielkiej Brytanii wygłosi przemówienie przeznaczone dla lekarzy okulistów na temat procesu starzenia się oka, podejmując zagadnienia kliniczne i żywieniowe w kontekście tego rosnącego problemu. Doświadczenie i wiedza profesora Marshalla, który jest twórcą pierwszego lasera diodowego przeznaczonego do leczenia chorób takich jak cukrzyca czy jaskra, będą stanowić ważny wkład w naukowy zakres konferencji.

  Warsztaty kliniczne
  Udział w trwających po trzy godziny warsztatach wyposaży delegatów w wiedzę dotyczącą różnorodnych technik klinicznych. Od uczestników pragnących wziąć udział w zajęciach nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie.

  Tematy warsztatów:
  • Proces decyzyjny w przypadku jaskry – przegląd technik klinicznych i sposobów wykorzystania uzyskanych informacji/danych w celu ułatwienia klinicznego procesu decyzyjnego w obrębie podstawowej opieki medycznej.
  • Optyczna koherentna tomografia (OCT) – przegląd sposobów zastosowania badania koherentnej tomografii oka z możliwością praktycznego wykonania testu.
  • Widzenie obuoczne – dwa oddzielne warsztaty podejmą kwestie dotyczące kontroli i sposobów przeprowadzania testów na widzenie stereoskopowe oraz stworzenia programu badań przesiewowych dla dzieci, dzięki czemu uczestnicy będą mogli zweryfikować możliwości organizowania go w swoim kraju.
  • Korzystanie z lamp szczelinowych – wprowadzenie do technik użytkowania lampy szczelinowej, obejmujące podstawowe funkcje narzędzia oraz zakres wiedzy o pacjencie, możliwej do uzyskania za jego pośrednictwem.
  • Pomoc dla osób słabowidzących – wykaz i opis różnych typów pomocy optycznych do dali dla osób słabowidzących i ich znaczenie w przypadku rożnych rodzajów patologii.

  Wykłady, dyskusje, studia przypadków
  Ponadto, w ramach konferencji, podjęte zostaną wszystkie najbardziej istotne dla europejskiej optometrii i optyki tematy, takie jak:
  • diagnostyka AMD,
  • rozpoznanie jaskry,
  • ocena i egzaminowanie uczniów,
  • krótkowzroczność i refrakcja,
  • tworzenie programów nauczania,
  • okulary i sposoby ich dobierania.

  Polskim delegatom oferujemy specjalną zniżkę na bilety na konferencję (bez warsztatów); koszt uczestnictwa to 150 EUR.

  Warsztaty kliniczne odbędą się na Uniwersytecie Warszawskim 16 i 17 maja 2014 r. (piątek–sobota) w godzinach porannych. Uczestnikom, którzy zarezerwują udział w obu sesjach warsztatów (w piątek i w sobotę) przysługiwać będzie zniżka.

  W celu dokonania rezerwacji udziału w konferencji lub uzyskania większej ilości informacji na temat programu, zapraszamy do odwiedzenia specjalnej strony poświęconej wydarzeniu: www.warsaw2014.info.

  Do zobaczenia w Warszawie!

  UWAGA:
  Wszystkie sesje konferencyjne odbywać się będą w języku angielskim bez tłumaczenia.

  Polecamy