Problem „presbiopii”

  Dla wielu osób upływ lat, a wraz z nim pojawienie się problemu „presbiopii”, oznacza konieczność rezygnacji z soczewek kontaktowych.

  Od tego momentu muszą oni sięgać po okulary nie tylko wtedy, gdy chcą poczytać książkę lub gazetę lecz także w tak prozaicznych sytuacjach jak odczytanie godziny odjazdu autobusu na przystanku lub sprawdzenie ceny produktu podczas zakupów w supermarkecie. Rozwiązanie tego problemu wymaga specjalistycznych środków.

  Osoby z presbiopią potrzebują soczewek wieloogniskowych, czyli takich, w których strefy o różnej mocy umożliwiają w razie potrzeby korekcję wzroku do bliży, do dali i na odległościach pośrednich.

  Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom Bausch+Lomb wprowadził na Polski rynek soczewki PureVision®2 for Presbyopia. Jest to  następna generacja soczewek o trzystrefowej konstrukcji progresji 3-Zone Progressive™ Design. Są one dostępne w sprzedaży od początku bieżącego roku.

  Do największych zalet tych soczewek należą precyzja mocy w całym jej zakresie oraz wysoki komfort noszenia. Jest to możliwe dzięki zupełnie nowej, cienkiej, zaokrąglonej krawędź, która umożliwia płynne, łagodne przejście między spojówką a powierzchnią soczewki. Zawarty w blistrze roztwór bogaty w substancje nawilżające, który otacza soczewkę ochronną powłoką, oferuje wygodę już w trakcie aplikacji.

  Wieloogniskowe soczewki kontaktowe PureVision®2 for Presbyopia pozwalają na wyraźne widzenie w realnym świecie – blisko, daleko i na dowolnej odległości pośredniej. Dlatego pacjenci nie muszą rezygnować z wolności, na którą pozwala użytkowanie soczewek. Mogą także korzystać z wyraźnego widzenie tam, gdzie jest najbardziej potrzebne – w realnym świecie.

  (tekst sponsorowany)

  Polecamy